Minimalne zwycięstwo z ŁKS-em Łomża

Trzecie zwycięstwo w szóstym sparingu zanotowali piłkarze Olimpii, którzy pokonali dziś na boisku bocznym ŁKS Łomża 1:0 (0:0).

Dziś, 4 lutego Olimpia Zambrów rozegrała swój szósty sparing w ramach przygotowań do wznowienia II-ligowych zmagań. Na boisku bocznym w Zambrowie zmierzyła się z III-ligowym ŁKS-em Łomża. Biało-niebiescy minimalnie wygrali to spotkanie wynikiem 1:0.

W przekroju całego spotkania szans do zdobycia bramek nie brakowało po stronie obu zespołów. Pierwsza część gry zakończyła się jednak bezbramkowym remisem. Przełamanie po stronie Olimpii nastąpiło w 80. minucie, kiedy to najskuteczniejszy zawodnik Olimpii Fabian Piasecki wpakował piłkę do bramki ŁKS-u. Jak się okazało była to jedyna bramka tego spotkania.

Warto dodać, że w drużynie Olimpii wystąpiło czterech testowanych zawodników: bramkarz Arkadiusz Fabiański, napastnicy Adrian Wójcik (Wisła Kraków) i Karol Zieliński (Kotwica Kołobrzeg) oraz obrońca Michał Wrześniewski (Korona Kielce). Jak ustaliliśmy, ten pierwszy jest już praktycznie dogadany z klubem i na dniach powinien związać się z Olimpią półrocznym kontraktem.

Olimpia Zambrów – ŁKS Łomża 1:0 (0:0)
Bramka: 80′ Fabian Piasecki

Olimpia wystąpiła w składzie: Kapica (46′ Fabiański) – Wrześniewski (testowany – Korona Kielce), Kuczałek, Kołodziejski, Włodarczyk, Buzun (60′ M. Jastrzębski), Michałowski (25′ Grzybowski), Osoliński, Brzeski (40′ Szerszeń), Wójcik (46′ Karol Zieliński – testowany, Kotwica Kołobrzeg), Piasecki

Przypomnijmy, że wcześniej w ramach przygotowań przed rundą wiosenną zambrowska Olimpia rozegrała pięć sparingów. W pierwszym meczu Olimpia Zambrów pokonała na własnym obiekcie czwartoligową Mławiankę Mława 4:1. W drugim meczu towarzyskim, rozegranym w Siedlcach, zambrowianie ulegli natomiast miejscowej pierwszoligowej Pogoni 2:0. Następnie zambrowianie wygrali z IV-ligowym MKS-em Ciechanów 4:1. W czwartym sparingu podopieczni Piotra Rzepki zremisowali u siebie z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:2. W minioną środę natomiast Olimpia przegrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 3:1.

Siódmy sparing biało-niebiescy rozegrają w najbliższą sobotę, 11 lutego na boisku bocznym w Zambrowie. Rywalem zambrowian będzie trzecioligowy MKS Ełk. Początek o godz. 12:00.

Fot. www.zambrow.org