Sparingowa porażka z MKS-em Ełk

Trzeciej porażki w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej II ligi doznali piłkarze Olimpii Zambrów, którzy ulegli u siebie MKS-owi Ełk 1:0. Jedyna bramka padła w pierwszej połowie z rzutu karnego.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała swój siódmy sparing w ramach przygotowań do II-ligowych zmagań. Na boisku bocznym w Zambrowie zmierzyła się z III-ligowym MKS-em Ełk. Niestety biało-niebiescy minimalnie przegrali to spotkanie wynikiem 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 32. minucie z rzutu karnego Patryk Malinowski.

W dzisiejszym meczu w ekipie Olimpii testowani byli m.in. Karol Zieliński (Kotwica Kołobrzeg) oraz Maciej Dębek z juniorów ZKS-u. Warto również odnotować powrót do bramki, po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą, Piotra Czaplińskiego.

Olimpia Zambrów – MKS Ełk 0:1
32′ (karny) Patryk Malinowski

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński (46′ Arkadiusz Fabiański) – Marcin Byszewski, Michał Kołodziejski, Michał Kuczałek (60′ Maciej Dębek), Hubert Kotus, Jakub Bach (60′ Mateusz Jastrzębski), Bartosz Osoliński, zawodnik testowany (60′ Karol Zieliński), Rafał Włodarczyk, Sebastian Szerszeń, Fabian Piasecki

Przypomnijmy, że wcześniej w ramach przygotowań przed rundą wiosenną zambrowska Olimpia rozegrała sześć sparingów, z czego trzy wygrali, jeden zremisowali i dwa przegrali. W pierwszym meczu Olimpia Zambrów pokonała na własnym obiekcie czwartoligową Mławiankę Mława 4:1. W drugim meczu towarzyskim, rozegranym w Siedlcach, zambrowianie ulegli natomiast miejscowej pierwszoligowej Pogoni 2:0. Następnie zambrowianie wygrali z IV-ligowym MKS-em Ciechanów 4:1. W czwartym sparingu podopieczni Piotra Rzepki zremisowali u siebie z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:2, a w piątym – przegrali na wyjeździe z I-ligowymi Wigrami Suwałki 3:1. W minioną sobotę natomiast Olimpia wygrała na boisku bocznym w Zambrowie z III-ligowym ŁKS-em Łomża 1:0.

Ósmy sparing biało-niebiescy rozegrają w niedzielę, 19 lutego. Rywalem zambrowian będzie Jagiellonia Białystok.