Czas rozpocząć piłkarską wiosnę

Olimpia Zambrów podejmie u siebie Legionovię Legionowo. Będzie to pierwsze spotkanie ligowe zambrowian po zimowej przerwie. Zapraszamy wszystkich kibiców.

Na inaugurację piłkarskiej wiosny w II lidze sezonu 2016/17 Olimpia Zambrów zmierzy się przed własną publicznością z drużyną Legionovii Legionowo. Mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę, 4 marca o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Wyszyńskiego.

Obecnie podopieczni Piotra Rzepki, po rundzie jesiennej, znajdują się na 10. miejscu w tabeli. Na swoim koncie mają 24 punkty, 17 bramek zdobytych i 26 straconych. Na 19 rozegranych spotkań Olimpia 6 razy wygrywała, 6 razy zremisowała i 7 razy przegrała.

Najbliższy rywal zambrowskiej drużyny – Legionovia Legionowo znajduje się dwa oczka wyżej w tabeli – na 8. miejscu. Na swoim koncie ma jednak tyle samo punktów co Olimpia. Do tej pory Legionovia zdobyła 25 bramek i straciła ich 23. Drużyna z Legionowa ma identyczny bilans wygranych, przegranych i zremisowanych do tej pory meczów jak Olimpia.

W rundzie jesiennej w konfrontacji obu zespołów zdecydowanie lepsza okazała się Legionovia, która na własnym obiekcja pokonała biało-niebieskich aż 4:0. Wówczas trzy bramki zdobył były zawodnik Olimpii Arkadiusz Ciach, a jednego gola dołożył jeszcze Arkadiusz Madeński.

Przed wznowieniem ligi w kadrze biało-niebieskich doszło do sporych zmian. Z zambrowskim klubem związało się sześciu zawodników: napastnicy Karol Zieliński i Marcin Przybylski, obrońcy Błażej Cyfert i Michał Kołodziejski, bramkarz Arkadiusz Fabiański i pomocnik Kacper Falon. Z Olimpią pożegnało się natomiast siedmiu zawodników: Mariusz Gogol, Jakub Cesarek, Bartosz Biel, Maciej Humerski, Artur Bogusz, Paweł Broniszewski i Przemysław Jastrzębski. Ten ostatni został wypożyczony na pół roku do pobliskiego Ruchu Wysokie Mazowieckie.

W imieniu prezesa ZKS Olimpia Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:
Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 4 marca, godzina 14:00

Ceny biletów na mecz z Legionovią: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy (emeryci/renciści).

Pozostałe pary drużyn 20. kolejki II ligi:

  • Stal Stalowa Wola – Polonia Warszawa
  • Odra Opole – Olimpia Elbląg
  • Polonia Bytom – Warta Poznań
  • Raków Częstochowa – GKS Bełchatów
  • Kotwica Kołobrzeg – Gryf Wejherowo
  • Błękitni Stargard – ROW 1964 Rybnik
  • Rozwój Katowice – Siarka Tarnobrzeg
  • Puszcza Niepołomice – Radomiak Radom