Tomasz Kulhawik nowym trenerem Olimpii

Nowym trenerem Olimpii Zambrów został Tomasz Kulhawik. 47-letni szkoleniowiec związał się z zambrowskim klubem półroczną umową.

Tomasz Kulhawik został nowym trenerem Olimpii Zambrów. Były pomocnik „Białej Gwiazdy” zastąpił na tym stanowisku Piotra Rzepkę, który po ostatnich słabych wynikach ligowych został zwolniony przez Zarząd klubu. Kulhawik podpisał z Olimpią kontrakt obowiązujący do końca obecnego sezonu.

Kulhawik na szczeblu centralnym prowadził ostatnio Okocimskiego Brzesko, ale po tym, jak klub na początku 2016 roku wycofał się z II-ligowych rozgrywek, wrócił w rodzinne strony, gdzie był związany z Przebojem Wolbrom, grającym w klasie okręgowej. Pracował również w akademii szkolącej młodzież w Wolbromiu.

Wcześniej Tomasz Kulhawik dwa razy obejmował Wisłę Kraków jako tymczasowy szkoleniowiec. W 2005 roku zastąpił Jerzego Engela, a w 2010 roku przejął na chwilę zespół po Henryku Kasperczaku. Był też drugim trenerem, trenerem rezerw oraz prowadził zespół Młodej Ekstraklasy. Jako piłkarz grał w Wiśle w latach 1991-2002, zdobywając dwa tytuły mistrza Polski.

Pierwszym rywalem, przeciwko któremu Tomasz Kulhawik poprowadzi Olimpię Zambrów, będzie Siarka Tarnobrzeg. Będzie to spotkanie domowe, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 marca.

Przypomnijmy, że w ostatnich sześciu ligowych pojedynkach Olimpia Zambrów nie wygrała żadnego meczu. Zanotowała bowiem dwa remisy i cztery porażki. To spowodowało, że pozycja biało-niebieskich w tabeli ligowej przestała być już bezpieczna. Obecnie zambrowianie zajmują 11. pozycję, ale do strefy spadkowej tracą zaledwie 3 punkty. Takie wyniki spowodowały, że decyzją Zarządu klubu Piotr Rzepka zakończył trenerską przygodę z Olimpią.