Olimpia zagra z Polonią Bytom

Dziś (piątek, 12 maja) o godzinie 19:00 Olimpia Zambrów będzie podejmować na wyjeździe Polonię Bytom. Będzie to mecz w ramach 30. kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi centralnej.

Polonia Bytom jest jednym z najbardziej zasłużonych klubów w Polsce. Dwukrotny Mistrz Polski, czterokrotny wicemistrz Polski, trzykrotny finalista Pucharu Polski, a także ćwierćfinalista Pucharu Ekstraklasy. Mimo tak bogatej i obfitującej w sukcesy historii, obecnie Polonia walczy o utrzymanie w II lidze.

Obecnego sezonu Polonia nie może zaliczyć do udanych. Już na samym początku została ukarana odjęciem, aż 8 punktów przez Komisję Licencyjną PZPN w związku z niespełnieniem wymogów licencyjnych. Po 29. kolejkach Polonia, z 20 punktami na koncie, zamyka ligową tabelę. Na swoim koncie ma 8 zwycięstw, 4 remisy i 17 porażek.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej obecnego sezonu nasza drużyna pokonała u siebie Polonię Byrom 2:1. Wówczas obie bramki dla biało-niebieskich zdobył Fabian Piasecki. Z pewnością Polonia przed własną publicznością będzie chciała się zrehabilitować za tamtą porażkę. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż Polonia, podobnie jak Olimpia, walczy o każdy ligowy punkt, który w końcowym rozrachunku może zapewnić jej utrzymanie.

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania Polonia Bytom – Olimpia Zambrów będzie Albert Różycki z Łodzi. W tym sezonie arbiter ten prowadził jedno spotkanie z udziałem Olimpii Zambrów. Był to wygrany przez biało-niebieskich 6:2 mecz u siebie ze Stalą Stalowa Wola.

Przypominamy, że mecz pomiędzy Polonią Bytom a Olimpią Zambrów będzie można obejrzeć dzięki płatnej transmisji na żywo przeprowadzanej przez telewizję internetową Śląskie TV. Początek relacji ze stadionu w Bytomiu o godz. 18:50. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.