W niedzielę gramy o wszystko z Polonią Warszawa. Będzie darmowa transmisja!

Już w ten weekend Olimpia Zambrów rozegra bardzo ważny mecz wyjazdowy z Polonią Warszawa. Obie ekipy, które w ligowej tabeli dzieli zaledwie punkt, znajdują się obecnie w strefie spadkowej i walczą o utrzymanie w II lidze. Dla kibiców, którzy nie wybierają się na mecz Olimpii z Polonią do Warszawy, mamy dobrą informację. Youtube’owy kanał PZPN-u przeprowadzi darmową transmisję na żywo z niedzielnego spotkania zambrowskiego zespołu z warszawską Polonią.

Już w najbliższy weekend odbędzie się 32. kolejka spotkań II ligi piłki nożnej. Olimpia w niedzielę, 21 maja na wyjeździe zmierzy się z dwukrotnym mistrzem Polski Polonią Warszawa. Początek meczu o godzinie 19:00.

Nasz najbliższy przeciwnik – Polonia Warszawa – to klub z dużymi tradycjami. „Czarne Koszule” to dwukrotny mistrz Polski, trzykrotny wicemistrz Polski, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. Na swoim koncie ma także zdobycie superpucharu Polski oraz udział w półfinale rozgrywek UEFA Intertoto. W sezonie 2016/2017 Polonia Warszawa jest beniaminkiem drugiej ligi. Awans wywalczyła po wygraniu dwumeczu barażowego z Górnikiem Wałbrzych.

Obecnie drużyna z Warszawy, podobnie jak Olimpia, znajduje się w strefie spadkowej (na 16. miejscu) i walczy o utrzymanie szczebla centralnego. W ligowej tabeli Polonię od Olimpii dzieli jednak zaledwie jeden punkt. To sprawia, że niedzielny mecz będzie zarówno dla zespołu z Warszawy, jak i zambrowian spotkaniem o wszystko. Zwycięzca najbliższego meczu zrobi ogromny krok w kierunku utrzymania. Z kolei przegrana drużyna mocno oddali się od tego celu.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej zambrowska Olimpia pokonała na własnym stadionie Polonię Warszawa 1:0. Wówczas jedyną bramkę pięknym strzałem z przewrotki zdobył Fabian Piasecki. Z kolei w minionej kolejce Polonia wygrała na wyjeździe z wyżej notowanymi Błękitnymi Stargard 2:0, a Olimpia po dość dobrym meczu uległa u siebie liderowi tabeli Odrze Opole 2:1.

Arbitrem głównym meczu Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów będzie Tomasz Marciniak z Płocka. W obecnym sezonie arbiter ten nie sędziował jeszcze żadnego meczu z udziałem Olimpii.

Spotkanie w Warszawie zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Obie ekipy wyjdą na murawę w niedzielę, 21 maja o godz. 19:00, a dla wszystkich kibiców Olimpii mamy doskonałą wiadomość. Transmisję niedzielnego meczu biało-niebieskich będzie można zobaczyć na portalu Łączy Nas Piłka. Będzie ona darmowa! Nie trzeba będzie wysyłać smsów oraz robić przelewów by śledzić mecz Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów. By śledzić relację wystarczy mieć komputer lub tablet / telefon (z systemem iOS, Android lub Windows Phone) i mieć zainstalowaną aplikację Youtube. Zapraszamy do oglądania!