Sądne dni Olimpii. Najpierw imienniczka z Elbląga. Zapraszamy kibiców!

Poprzednio po pełną pulę nasza drużyna sięgnęła 29 kwietnia z Kotwicą Kołobrzeg i liczymy, że passa bez zwycięstwa dobiegnie końca z Olimpią Elbląg. W sobotę ostatni w tym sezonie drugoligowy mecz przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie.

Przed nami 33. kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi. Nasza drużyna zagra u siebie z Olimpią Elbląg. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Żarty się skończyły. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Olimpia Zambrów plasuje się na 17., czyli przedostatnim miejscu w tabeli drugiej ligi. Zgromadziliśmy 32 punkty – punkt mniej co będąca „oczko” wyżej Kotwica Kołobrzeg i dwa „oczka” niżej co będąca na pierwszym miejscu w strefie spadkowej Polonia Warszawa. Przed naszą drużyną sądne dni. W sobotę podejmiemy Olimpię Elbląg, a tydzień później, w ostatnim meczu sezonu, zagramy na wyjeździe z Wartą Poznań. Te mecze oraz najbliższe dwa spotkania Kotwicy Kołobrzeg, Rozwoju Katowice i Polonii Warszawa będą decydujące. Drogi są dwie – albo utrzymanie, albo degradacja.

Patrząc na tabelę matematyczne szanse na utrzymanie zambrowska Olimpia jeszcze ma, jednak trzeba przyznać, że nie są one duże. Z pewnością podopieczni Tomasza Kulawika nie mogą pozwolić sobie na stratę choćby punktu w dwóch najbliższych meczach. Zambrowianie muszą także liczyć na korzystne dla siebie wyniki w meczach Polonii Warszawa, Kotwicy Kołobrzeg i Rozwoju Katowice.

Nasz sobotni rywal, będący beniaminkiem, zajmuje w tabeli solidne 6. miejsce. Nie grozi elblążanom ani spadek, ani awans, choć jeszcze niespełna trzy tygodnie temu było inaczej. Kluczowy dla elbląskiej Olimpii był mecz w Radomiu, gdy szybko objęła prowadzenie, „wirtualnie” tracąc wówczas do plasującego się na barażowej pozycji Radomiaka zaledwie punkt. Ostatecznie jednak to spotkanie przegrała 1:2, a tydzień później musiała uznać wyższość innego mocarza naszej ligi – Puszczy Niepołomice (1:3). Później była jeszcze porażka z Rozwojem Katowice. Marzenia o zapleczu ekstraklasy póki co więc w Elblągu prysły. Przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie zespół z Elbląga zawita raczej bez presji.

Olimpia Elbląg to – obok Polonii Warszawa – najczęściej remisujący w tym sezonie drugoligowiec (13). W 32 meczach poniosła ledwie 8 porażek, zdobywając aż 55 goli – mniej jedynie od Odry Opole i Rakowa Częstochowa. Dla porównania, Olimpia ma tych goli na koncie 33 i jest lepsza tylko od Polonii Bytom i Rozwoju Katowice. Było o remisach – lwią ich część, bo 9, drużyna z Elbląga zanotowała na wyjeździe. Odniosła przy tym dwa zwycięstwa (2:1 w marcu w Poznaniu i 4:1 w kwietniu w Wejherowie), a pięciokrotnie przegrywała (w Opolu, Radomiu, Tarnobrzegu, Stargardzie i Katowicach).

Przypomnijmy, że jesienią w Elblągu zambrowska Olimpia przegrała ze swoją imienniczką 2:0.

W imieniu prezesa ZKS Olimpia Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:

Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 27 maja, godzina 15:00.

Ceny biletów: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy (emeryci/renciści).

Uwaga! Transmisję sobotniego meczu biało-niebieskich będzie można zobaczyć na youtube’owym kanale Olimpia Elbląg TV. Będzie ona darmowa!