Przed Olimpią ostatni mecz w tym sezonie

Przed nami ostatnia kolejka w II lidze. W sobotę o godzinie 17.00 na wyjeździe zawodnicy Olimpii zagrają mecz z pewną utrzymania Wartą Poznań.

Zarówno dla Olimpii, jak i Warty sytuacja na finiszu 2 ligi jest już jasna. Zespół z Poznania jest pewny utrzymania, natomiast nasza drużyna szans na osiągnięcie tego celu już nie ma. Sobotni mecz dla obu drużyn nie będzie miał zatem większego znaczenia.

Warta Poznań plasuje się na 10. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 40 punktów. Nasz najbliższy rywal wygrał w 10 spotkaniach, także w 10 podzielił się punktami z przeciwnikiem i przegrał 13 meczów. U siebie Warta wygrała zaledwie 2 spotkania, 7 zremisowała i tyle samo razy nie zdobyła chociażby punktu, natomiast na wyjazdach wygrała 8 meczów, 3 zremisowała i 6 razy przegrała.

Warta w 33. kolejkach zdobyła 38 bramek i straciła ich 51. Najwięcej razy piłkę do siatki skierował Łukasz Białożyt, który zdobył 8 bramek. Dwie bramki mniej ma natomiast Michał Ciarkowski.

W ostatnim spotkaniu ligowym ekipa z Poznania zagrała z Błękitnymi Stargard. Nasz najbliższy rywal zremisował to spotkanie 2:2. Wynik meczu otworzył już w 8. minucie Łukasz Ciarkowski. Bramkę wyrównującą dla drużyny ze Stargardu zdobył piętnaście minut później Grzegorz Szymusik. W 62. minucie, po bramce z rzutu karnego Macieja Liśkiewicza Błękitni prowadzili 2:1. Jeden punkt w tym meczu dla ekipy Warty uratował w końcówce spotkania wykorzystany rzut karny przez Łukasza Białożyta.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej w konfrontacji Warty Poznań i Olimpii Zambrów lepsza okazała się Warta, która wyhrała w Zambrowie 2:0. Był to dość pamiętny mecz, bowiem oba trafienia były … bramkami samobójczymi. Do własnej siatki trafiali w tym spotkaniu Mariusz Gogol i Rafał Włodarczyk.

Starcie pomiędzy Wartą Poznań a Olimpią Zambrów poprowadzi Robert Marciniak z okręgu krakowskiego.