Przedsezonowe wieści transferowe

Drużyna seniorów III-ligowej Olimpii ma nowego szkoleniowca. Przedstawiamy także najnowsze wieści transferowe.

Mirosław Dymek został nowym szkoleniowcem Olimpii Zambrów. 47-letni trener, który podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu, zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kulawika. Dymek ostatnio pracował w pierwszoligowym MSK-ie Kluczbork, a wcześniej m.in. w MKS-ie Ełk, ŁKS-ie Łomża, Calisii Kalisz, Warmii Grajewo, Sokole Sokółka i jako asystent w Jagiellonii Białystok.

Po spadku naszej drużyny do III ligi kadra zespołu przechodzi istną rewolucję. Ze składu z minionej rundy wiosennej sezonu 2016/2017 pozostało jedynie 4 zawodników: bramkarz Piotr Czapliński, pomocnicy Michał Kuczałek i Łukasz Grzybowski oraz napastnik Mateusz Jastrzębski.

Do tego grona dołączyło 8 graczy, w większości znanych kibicom biało-niebieskich. Z MKS-u Ełk szeregi Olimpii zasilili: obrońca Łukasz Gryko oraz pomocnicy Michał Hryszko, Mateusz Butkiewicz i Wojciech Zalewski. Olimpia pozyskała także dotychczasowego napastnika Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie Kamila Jackiewicza oraz wychowanka Jagiellonii Białystok pomocnika Tomasza Zarębę. Oprócz tego z Ruchu Wysokie Mazowieckie do Zambrowa przeszedł doświadczony obrońca Łukasz Piłatowski oraz pomocnik Przemysław Jastrzębski. Ten drugi wraca do Olimpii po półrocznym wypożyczeniu.

Cały czas do naszego klubu przyjeżdżają nowi zawodnicy na testy. Olimpia liczy głównie na zakontraktowanie młodych piłkarzy pochodzących z Podlasia.

Warto dodać, że w minioną sobotę Olimpia rozegrała pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Biało-niebiescy grając w eksperymentalnym składzie zremisowali na wyjeździe z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki 1:1. Bramkę dla zambrowian zdobył w pierwszej połowie z rzutu karnego Łukasz Grzybowski.

Kolejny mecz Olimpia rozegra już 15 lipca. Będzie to spotkanie w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski. Podopieczni Mirosława Dymka na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Rzeszów.