Przed Olimpią jeszcze trzy sparingi

Od 3 tygodni Olimpia Zambrów przygotowuje się do rozgrywek III ligi piłki nożnej. Zanim jednak nowy sezon wystartuje na dobre, nasza drużyna rozegra jeszcze kilka meczów sparingowych.

Piłkarze Olimpii Zambrów do treningów powrócili na początku lipca. Jednak dobry trening to tylko część przygotowań do nowego sezonu. W ramach sprawdzenia swoich sił i możliwości biało-niebiescy przed wznowieniem spotkań ligowych tradycyjnie rozgrywają spotkania kontrolne.

Już w najbliższa sobotę, 22 lipca o godzinie 11:00 Olimpia rozegra drugi sparing w ramach przygotowań do III-ligowych zmagań. Na boisku w Wysokiem Mazowieckiem zmierzy się z miejscowym IV-ligowym Ruchem. Już wiemy, że w składzie naszego zespołu pojawi się kilku zawodników testowanych. Wcześniej, bo 8 lipca w swoim pierwszym sparingu zambrowianie zremisowali na wyjeździe z I-ligowymi Wigrami Suwałki 1:1. Bramkę dla zambrowian zdobył w pierwszej połowie z rzutu karnego Łukasz Grzybowski.

Oprócz najbliższego meczu z Ruchem, podopiecznych Mirosława Dymka czekają jeszcze dwa inne mecze kontrolne. Najpierw w środę (26 lipca) o godzinie 18:00 zmierzą się w Grajewie z miejscową Warmią, a w sobotę (29 lipca) o godzinie 11:00 podejmą u siebie Mławiankę Mława.

Runda jesienna pierwszej grupy III ligi piłki nożnej sezonu 2017/2018 rozpocznie się 5 sierpnia. W pierwszym meczu sezonu Olimpia na wyjeździe zmierzy się z ŁKS-em Łomża, a tydzień później na własnym stadionie podejmie Lechię Tomaszów Mazowiecki.