Zwycięstwo Olimpii w derbach regionu

W derbach regionu w ramach rundy jesiennej III ligi sezonu 2017/2018 Olimpia wygrała na wyjeździe z drużyną z Łomży. Jedyną bramkę na wagę trzech punktów zdobył w Mateusz Jastrzębski.

Od derbów regionu wczoraj Olimpia Zambrów rozpoczęła na wyjeździe rywalizację w III lidze grupy I w sezonie 2017/18. W 1. kolejce rywalem podopiecznych Mirosława Dymka był ŁKS 1926 Łomża.


Zawodnicy Olimpii rozpoczęli ten mecz w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 3. minucie bramkę, jak się później okazało na wagę 3 punktów, po podaniu od Michała Hryszki zdobył wychowanek biało-niebieskich Mateusz Jastrzębski. Po zdobyciu bramki, aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę, minimalnie stroną przeważającą była ekipa z Zambrowa. Nie przyniosło to jednak rezultatów w postaci bramek. W drugiej połowie gra nieco się wyrównała. Swoje okazje do zdobycia bramki miała zarówno Olimpia, jak i gospodarze. Kibice nie oglądali już jednak bramek i ostatecznie w pierwszym meczu sezonu Olimpia Zambrów pokonała na wyjeździe w derbach regionu ŁKS 1926 Łomża 1:0.

ŁKS 1926 Łomża – Olimpia Zambrów 0:1 (0:1)
Bramka: 3′ Mateusz Jastrzębski

Skład wyjściowy Olimpii: Czapliński – Łupiński, Zalewski, Gryko, Piłatowski – Kuczałek, Butkiewicz, Hryszko, Jackiewicz, Prolejko – M. Jastrzębski

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra na własnym stadionie 12 sierpnia. Rywalem biało-niebieskich będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki.