Wiesław Jancewicz nowym trenerem Olimpii

Mirosław Dymek przestał pełnić obowiązki trenera Olimpii Zambrów. To pokłosie ostatnich wyników naszego klubu w III-ligowych rozgrywkach. Nowym szkoleniowcem został Wiesław Jancewicz.

Ta decyzja dziwić raczej nie może. W ostatnich siedmiu ligowych pojedynkach Olimpia Zambrów zdobyła zaledwie 3 punkty. Zanotowała bowiem jedno zwycięstwo i aż sześć porażek. To spowodowało, że biało-niebiescy są w ligowej tabeli już tylko 3 punkty nad strefą spadkową. Obecnie zambrowianie zajmują 12. pozycję.

Takie wyniki spowodowały, że decyzją Zarządu Klubu Mirosław Dymek z dniem dzisiejszym kończy trenerską przygodę z Olimpią Zambrów. Zarząd uważa, że w zawodnikach ZKS-u drzemie potencjał na lepszą grę. Docenia jednak i dziękuje trenerowi Dymkowi za dotychczasową pracę w Zambrowie.

Nowym szkoleniowcem Olimpii został Wiesław Jancewicz. Do tej pory prowadził on takie kluby jak: Sokół Sokółka, Supraślanka Supraśl, czy Magnat Juchnowiec. Miał także krótki epizod w Mazurze Ełk. Najwięcej doświadczenia trenerskiego zdobył on jednak w Jagiellonii Białystok, gdzie pełnił m.in. funkcję asystenta trenera Adama Nawałki. Ciekawostką jest fakt, że pracował on tam wspólnie z Mirosławem Dymkiem, którego teraz zastępuje na ławce trenerskiej w naszym klubie.

Pierwszym rywalem, przeciwko któremu Wiesław Jancewicz poprowadzi Olimpię Zambrów, będzie Tur Bielsk Podlaski. W Zambrowie na ławce trenerskiej Jancewicz zadebiutuje w meczu z GKS-em Wikielec.