Jackiewicz show w Bielsku Podlaskim

Ważne 3 punkty zdobyła dziś nasza drużyna w wyjazdowym starciu z Turem Bielsk Podlaski. Olimpia pokonała rywala aż 4:0, a autorem wszystkich bramek był Kamil Jackiewicz. Tym samym udany debiut na ławce trenerskiej biało-niebieskich zaliczył Wiesław Jancewicz.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała wyjazdowy mecz w ramach 14. kolejki I grupy III ligi. Rywalem była przedostatnia drużyna w tabeli – Tur Bielsk Podlaski.

Ostatnie tygodnie w III lidze zarówno dla Olimpii, jak i Tura nie były najlepsze. Zambrowianie, w siedmiu ostatnich spotkaniach ligowych, zdobyli zaledwie 3 punkty, natomiast ekipa z Bielska Podlaskiego nie wygrała meczu w ostatnich … jedenastu kolejkach! Patrząc jednak na sytuację w tabeli nieznacznym faworytem dzisiejszego meczu była Olimpia.

Zambrowska drużyna rozpoczęła dzisiejsze spotkanie z nowym szkoleniowcem na ławce trenerskiej – Wiesławem Jancewiczem, który zastąpił na tym stanowisku Mirosława Dymka. Zaliczył on na szczęście bardzo udany debiut, bowiem Olimpia pokonała rywala aż 4:0, a wszystkie bramki zdobył krytykowany ostatnio przez niektórych za nieskuteczność napastnik Kamil Jackiewicz. Już w pierwszej połowie udało mu się ustrzelić hat-tricka. Kropkę nad „i” Jackiewicz postawił w 60. minucie, zdobywając swojego czwartego gola.

Tym samym Olimpia zanotowała szóste zwycięstwo w tym sezonie. Z pewnością cieszy efektowne przełamanie strzeleckiej niemocy przez Kamila Jackiewicza. Miejmy nadzieję, że będzie on wpisywał się na listę strzelców również w kolejnych meczach.

Tur Bielsk Podlaski – Olimpia Zambrów 0:4
16′, 28′, 31′, 60′ Kamil Jackiewicz

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Emil Łupiński, Mateusz Szymorek, Michał Kuczałek, Michał Domański (75′ Łukasz Gryko) – Przemysław Jastrzębski, Mateusz Prolejko (62′ Mateusz Jastrzębski), Łukasz Grzybowski, Patryk Malinowski (87′ Maciej Dębek), Mateusz Butkiewicz (73′ Rafał Babul) – Kamil Jackiewicz

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na własnym stadionie 4 listopada. Rywalem biało-niebieskich będzie radzący sobie coraz lepiej w ostatnich spotkaniach GKS Wikielec.