Wygrywamy w Łowiczu i zdobywamy kolejne cenne 3 punkty!

Pod wodzą nowego szkoleniowca Olimpia Zambrów zanotowała trzecie z rzędu zwycięstwo. Tym razem na wyjeździe pokonała Pelikana Łowicz 4:2.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała wyjazdowy mecz w ramach 16. kolejki I grupy III ligi. Rywalem był niżej notowany Pelikan Łowicz.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 35. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Emil Łupiński, który tym samym dał prowadzenie zambrowskiemu zespołowi. Po przerwie, zaledwie pięć minut po wznowieniu gry, po strzale Sebastiana Kaczyńskiego Pelikan zdobył bramkę wyrównującą. Olimpia szybko zdołała jednak ponownie wyjść na prowadzenie za sprawą gola Mateusza Butkiewicza zdobytego w 58. minucie. Następnie, w zaledwie sześć minut, kibice zgromadzeni na stadionie w Łowiczu obejrzeli dwie kolejne bramki. Najpierw wynik na 3:1 dla Olimpii podwyższył wychowanek biało-niebieskich Michał Kuczałek, a chwilę później drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Adamczyk. W kolejnych minutach zambrowianie musieli radzić sobie w osłabieniu, bowiem za czerwoną kartkę z boiska wyleciał bramkarz Piotr Czapliński. Mimo gry w dziesiątkę podopieczni Wiesława Jancewicza w końcówce meczu podwyższyli wynik na 4:2. Po szybkim kontrataku bramkę zdobył Kamil Jackiewicz.

Pelikan Łowicz – Olimpia Zambrów 2:4
50′ Sebastian Kaczyński, 64′ Michał Adamczyk – 35′ Emil Łupiński, 58′ Mateusz Butkiewicz, 62′ Michał Kuczałek, 82′ Kamil Jackiewicz

Dobra passa Olimpii trwa więc w najlepsze. Po zmianie trenera biało-niebiescy zanotowali już trzecie zwycięstwo z rzędu. W dodatku cieszyć może także skuteczność, bowiem Olimpia w trzech ostatnich kolejkach zdobyła aż 9 bramek, tracąc przy tym tylko 2.

Za tydzień zambrowianie rozegrają ostatni mecz rundy jesiennej. Na własnym boisku podejmować będą sąsiadującą w tabeli Polonię Warszawa.