Z Polonią Warszawa w ostatnim meczu rundy jesiennej

Olimpia Zambrów podejmie u siebie Polonię Warszawa. Będzie to ostatnie spotkanie zambrowian w rundzie jesiennej I grupy III ligi sezonu 2017/2018. Zapraszamy wszystkich kibiców.

Po trzech zwycięstwach z rzędu przed Olimpią kolejna szansa na podtrzymanie tej passy. Zambrowianie zagrają z utytułowanym rywalem – dwukrotnym mistrzem Polski (1946, 2000), trzykrotnym wicemistrzem Polski (1921, 1926, 1998), dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski (1952, 2001) – Polonią Warszawa. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 listopada o godzinie 13:00 na stadionie miejskim przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie.

Ostatni raz Olimpia mierzyła się z Polonią Warszawa w minionym sezonie, kiedy to obie te ekipy występowały w II lidze centralnej. Wówczas w Zambrowie biało-niebiescy pokonali zespół „Czarnych koszul” 1:0, natomiast w Warszawie zambrowianie przegrali z gospodarzami 2:1.

Olimpia ostatnie tygodnie może zaliczyć do bardzo udanych. Najpierw na wyjeździe pokonała Tur Bielsk Podlaski 4:0, a następnie u siebie skromnie wygrała z GKS-em Wikielec 1:0. Tydzień temu natomiast pokonała na wyjeździe Pelikana Łowicz 4:2. Taka postawa sprawiła, że biało-niebiescy umocnili się w środkowej strefie ligowej tabeli i z dorobkiem 24 punktów są na 10. miejscu.

Z kolei Polonia Warszawa w ostatnich trzech spotkaniach zanotowała dwa remisy (z Legią II Warszawa i Widzewem Łódź) oraz zwycięstwo z MKS-em Ełk. Zespół „Czarnych koszul” ma taki sam dorobek punktowy jak Olimpia, jednak legitymuje się lepszym bilansem bramkowym, dzięki czemu jest oczko wyżej od zambrowskiej drużyny.

Warto zaznaczyć, że pod wodzą nowego szkoleniowca Wiesława Jancewicza Olimpia wyraźnie nabrała „wiatru w żagle”. Widać to choćby po bilansie bramkowym zdobytym w trzech ostatnich kolejkach, gdzie Olimpia strzeliła aż 9 bramek, tracąc przy tym tylko 2. Dzięki takiej postawie zambrowianie w ostatnich trzech meczach wykazali najlepszą formę spośród wszystkich trzecioligowych ekip z I grupy.

W imieniu prezesa Olimpii Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:

Olimpia Zambrów – Polonia Warszawa
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 18 listopada, godzina 13:00.

Ceny biletów na mecz z Polonią: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy (emeryci/renciści).

Pozostałe pary drużyn 17. kolejki I grupy III ligi:

  • Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Aleksandrów Łódzki
  • Warta Sieradz – Victoria Sulejówek
  • Widzew Łódź – Sokół Ostróda
  • MKS Ełk – Lechia Tomaszów Mazowiecki
  • Legia II Warszawa – ŁKS 1926 Łomża
  • Huragan Morąg – Pelikan Łowicz
  • Ursus Warszawa – GKS Wikielec
  • Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Tur Bielsk Podlaski