Porażka na zakończenie rundy jesiennej

Olimpia Zambrów przegrała na własnym boisku z Polonią Warszawa 2:0 (1:0). Był to ostatni mecz w ramach rundy jesiennej I grupy III ligi sezonu 2017/2018.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała domowy mecz w ramach 17. kolejki I grupy III ligi. Rywalem była Polonia Warszawa.

Mecz rozpoczął się dla Olimpii fatalnie. Już w 1. minucie bramkę dla przyjezdnych zdobył Mateusz Małek. Gracze gospodarzy sygnalizowali sędziemu, że przed tym, jak piłka znalazła się w bramce, faulowany był Michał Kuczałek, dzięki czemu piłkę przejęli przeciwnicy. Sędzie był jednak niewzruszony na te protesty i Olimpia od samego początku spotkania musiała odrabiać straty. Biało-niebiescy za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak strzały Grzybowskiego, Butkiewicza i Jackiewicza wędrowały obok bramki strzeżonej przez Jana Balawejdera. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał w 40. minucie Łukasz Grzybowski. Futbolówka po jego mocnym uderzeniu poszybowała jednak minimalnie nad poprzeczką.

Od początku drugiej połowy stroną przeważającą była Olimpia, która częściej gościła w polu karnym przeciwnika. Za każdym razem jednak albo strzały podopiecznych Wiesława Jancewicza lądowały w rękawicach golkipera Polonii, albo dobrze zorganizowana defensywa zespołu „Czarnych koszul” przerywała zapędy gospodarzy. Bliski szczęścia w 60. minucie był Mateusz Butkiewicz, jednak jego mocny strzał po krótko rozegranym rzucie wolnym z trudem wybronił bramkarz Polonii. Mimo przewagi w posiadaniu piłki i stworzeniu większej liczby sytuacji podbramkowych, goście w 68. minucie niespodziewanie zdobyli drugą bramkę. W tej sytuacji Polonia wyprowadziła szybką kontrę, po której piłkę otrzymał Mariusz Marczak. Widząc wysuniętego bramkarza bez zastanowienia oddał on mocny strzał nad wracającym do bramki Piotrem Czaplińskim i lobując go umieścił piłkę w siatce. Polonia mogła jeszcze podwyższyć wynik na 3:0 po tym, jak arbiter podyktował w 80. minucie rzut karny. Tomasz Hałas trafił jednak z jedenastu metrów w poprzeczkę. Ostatecznie Olimpia przegrała z warszawską Polonią 2:0 i tym samym zanotowała dziewiątą porażkę w tym sezonie.

Olimpia Zambrów – Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
1` Mateusz Małek, 68` Mariusz Marczak

Olimpia wystąpiła w składzie: Czapliński, Szymorek, Łupiński, Kuczałek, P. Jastrzębski, Butkiewicz (73` Gryko), Domański (60` M. Jastrzębski), Malinowski, Grzybowski, Jackiewicz, Prolejko (65` Babul)

Polonia wystąpiła w składzie: Balawejder, Bochenek, Zembrowski, Szabat, Wojdyga (52` Zych), Kluska (70` Chałas), Gawron, Maślanka, Małek (78` Sauczek), Marczak, Wiśniewski

Żółte kartki: 75` M. Jastrzębski – 36` Szabat, 90+` Wiśniewski

Dzisiejszym meczem Olimpia zakończyła rundę jesienną I grupy III ligi sezonu 2017/2018. Następne spotkanie planowane jest dopiero w marcu przyszłego roku.

Fot. www.zambrow.org