Trzecie miejsce „żaków” Olimpii w Warszawie

Cztery zwycięstwa i porażka po rzutach karnych pozwoliły zespołowi „żaków” Olimpii Zambrów (rocznik 2011) zająć trzecie miejsce w turnieju piłki nożnej rozegranym w Warszawie.

Młodzi piłkarze Olimpii Zambrów z grupy „żaków”, prowadzeni przez trenera Przemysława Jastrzębskiego, odnieśli spory sukces. W rozegranym w miniony weekend XIV Turnieju Niepodległości w Warszawie zajęli wysokie trzecie miejsce. Impreza rozgrywana była na dwóch boiskach ze sztuczną, wysoką trawą, które były przykryte dwoma halami pneumatycznymi (tzw. balonami).

Do rywalizacji zgłosiło swój udział łącznie 8 drużyn. Wszystkie zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W fazie grupowej Olimpia gładko pokonała zespoły FC Mundialisto, Grom Warszawa II i Start Namysłów II i awansowała do półfinału. Tam mierzyła się z ekipą Unii Skierniewice. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Niestety, młodzi piłkarze Olimpii w tym elemencie okazali się nieco słabsi i ostatecznie zagrali o III miejsce w turnieju z drużyną Startu Namysłów I. W decydującym spotkaniu zambrowianie bez problemu pokonali rywala 3:0.

Poniżej wyniki wszystkich meczów „żaków” Olimpii:

Spotkania grupowe

  • Olimpia Zambrów – FC Mundialisto 5:0
  • Olimpia Zambrów – Grom Warszawa II 4:0
  • Olimpia Zambrów – Start Namysłów II 5:0

Półfinał

  • Olimpia Zambrów – Unia Skierniewice 0:0 (Olimpia przegrywa po rzutach karnych)

Mecz o III miejsce

  • Olimpia Zambrów – Start Namysłów I 3:0

Strzelcy bramek dla Olimpii: Michał Dmochowski – 8, Krzysztof Gosk – 3, Piotr Brzóska – 2, Antonii Iwanowski – 2, Filip Stepniak – 1, Emil Flery – 1.

Ostatecznie młodzi piłkarze Olimpii zajęli wysokie III miejsce w turnieju, w dodatku nie tracąc ani jednego gola w całej imprezie! Warto także podkreślić, że zwycięzcy turnieju przegrali z Olimpią w fazie grupowej aż 5:0. Na uwagę zasługuje także fakt, że zawodnik zambrowskiego klubu Piotr Brzóska zwyciężył w konkursie żonglerki, dzięki czemu wygrywał grę Fifa 2018.

Trener „żaków” Olimpii Przemysław Jastrzębski wraz z rodzicami dziękuje Bankowi Spółdzielczemu w Zambrowie oraz firmie Ostrovit za współfinansowanie wyjazdu na turniej w Warszawie.

Źródło – www.zambrow.org