Kolejne dobre występy „żaków” Olimpii

Trzy zwycięstwa i dwie porażki (w tym jedna po rzutach karnych), a także 10 bramek zdobytych i 5 straconych pozwoliły ekipie „żaków” Olimpii Zambrów zająć IV miejsce w turnieju IRZYK CUP w Warszawie.

Chłopcy „żaków” z rocznika 2011 Olimpii Zambrów, prowadzeni przez trenera Przemysława Jastrzębskiego, wzięli udział w kolejnym turnieju piłki nożnej. Tym razem w Warszawie rywalizowali w imprezie IRZYK CUP.

Do rywalizacji zgłosiło swój udział łącznie 10 drużyn. Wszystkie zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W fazie grupowej Olimpia pokonała zespoły Semp Ursynów, UKS Ikrzyk i KS Raszyn. Przegrała natomiast z ekipą Delta Warszawa i ostatecznie zmierzyła się z KS Ursynów w meczu o III miejsce. Zakończył się on remisem 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Młodzi piłkarze Olimpii w tym elemencie okazali się niestety nieco słabsi i ostatecznie zajęli w turnieju IV miejsce.

Poniżej wyniki wszystkich meczów „żaków” Olimpii:

Mecze grupowe:

  • Olimpia Zambrów – Semp Ursynów 2:0
  • Olimpia Zambrów – UKS Ikrzyk 1:0
  • Olimpia Zambrów – Delta Warszawa 1:4
  • Olimpia Zambrów – Ks Raszyn 5:0

Mecz o III miejsce

  • Olimpia Zambrów- KS Ursynów 1:1 (Olimpia przegrywa po rzutach karnych)

Olimpia wystąpiła w składzie: Marcin Kowalczyk, Maksymilian Strublewski, Filip Stępniak, Igor Bakun, Antoni Iwanowski, Krzysztof Gosk, Piotr Brzóska, Michał Dmochowski, Emil Flery. Trener – Przemysław Jastrzębski.

Strzelcy bramek dla Olimpii: 4 – Krzysztof Gosk, 2 – Antoni Iwanowski i Piotr Brzóska, 1 – Maksymilian Strublewski i Michał Dmochowski.

Warto jednak dodać, że turniej IRZYK CUP odbył się bez klasyfikacji końcowej. Najważniejsze były bowiem nie wyniki, a zdobyte przez dzieci doświadczenia piłkarskie.