Wysokie sparingowe zwycięstwo z Ruchem (foto)

Piąte zwycięstwo w siódmym tegorocznym sparingu zanotowali piłkarze Olimpii, którzy na boisku bocznym w Zambrowie wysoko pokonali Ruch Wysokie Mazowieckie 6:1.

Olimpia Zambrów rozegrała dziś, 17 lutego swój siódmy w tym roku sparing w ramach przygotowań do wznowienia III-ligowych zmagań. Na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią w Zambrowie zmierzyła się z liderem IV ligi podlaskiej Ruchem Wysokie Mazowieckie. Biało-niebiescy wysoko wygrali to spotkanie wynikiem 6:1.

W pierwszej połowie zambrowianie zdobyli aż pięć goli. Pierwszy na listę strzelców wpisał się już w 13. minucie nowy nabytek Olimpii Kamil Jakubowski. Dwie minuty później drugiego gola dla Olimpii zdobył Kamil Jackiewicz. W kolejnych minutach podopieczni Wiesława Jancewicza zdecydowanie dominowali, co zaskutkowało zdobyciem trzech kolejnych bramek na przestrzeni zaledwie siedmiu minut. Najpierw dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Łukasz Grzybowski, który strzałem głową pokonał golkipera gości. Chwilę później prawą stroną przedarł się Przemysław Jastrzębski, który posłał mocne płaskie dośrodkowanie w pole karne. Tam to piłki dobiegł Kamil Zalewski, który wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki. Piątą bramkę dla Olimpii zdobył ponownie Kamil Jackiewicz, który w tej sytuacji wykorzystał ładne górne podanie Michała Kuczałka za plecy obrońców Ruchu. Szósta bramka dla zambrowskiego klubu padła w 70. minucie, a jej autorem był Kamil Jakubowski, który tym samym zaliczył w tym spotkaniu swoje drugie trafienie.

Olimpia Zambrów – Ruch Wysokie Mazowieckie 6:1
Bramki dla Olimpii: 13`, 70` Kamil Jakubowski; 15`, 37` Kamil Jackiewicz; 30` Łukasz Grzybowski; 34` Kamil Zalewski

Olimpia rozpoczęła mecz w składzie: Piotr Czapliński, Przemysław Jastrzębski, Michał Kuczałek, Łukasz Piłatowski, Mateusz Szymorek, Michał Domański, Łukasz Grzybowski, Mateusz Ostaszewski, Kamil Jakubowski, Kamil Zalewski, Kamil Jackiewicz
Na zmiany wchodzili: Maciej Matejkowski (junior, bramkarz), Łukasz Gryko, Emil Łupiński, Maciej Dębek, Patryk Koncewicz, Patryk Malinowski i Mateusz Jastrzębski

Dla Olimpii mecz z Ruchem był siódmą w tym roku grą kontrolną. Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu podopieczni Wiesława Jancewicz przegrali na własnym obiekcie z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn 3:1. Następnie nasza drużyna pokonała na boisku bocznym w Zambrowie czwartoligową Koronę Ostrołęka 5:3. Później przyszedł remis z Turem Bielsk Podlaski 1:1, wygrana 2:1 z Mławianką Mława, zwycięstwo 2:0 ze Zniczem Biała Piska, a w minioną sobotę zambrowianie pokonali na wyjeździe ligowego rywala – Polonię Warszawa 2:1.

Warto dodać, że Olimpia ma już praktycznie skompletowaną kadrę na rundę wiosenną. Klub poszukuje jeszcze jedynie zawodnika na pozycję bramkarza.

Kolejny mecz kontrolny podopieczni Wiesława Jancewicza rozegrają w najbliższą środę na boisku bocznym w Zambrowie. Rywalem będą juniorzy starsi Jagiellonii Białystok. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Fot. www.zambrow.org