Wiesław Jancewicz przestał pełnić obowiązki trenera Olimpii Zambrów

Wiesław Jancewicz przestał pełnić obowiązki trenera Olimpii Zambrów. To głównie pokłosie porażki w finale Okręgowego Pucharu Polski. Do końca sezonu grającym szkoleniowcem będzie Kamil Jackiewicz.

Zarząd Olimpii Zambrów informuje, że dziś Wiesław Jancewicz przestał pełnić funkcję trenera zambrowskiego klubu. Obowiązki i rolę szkoleniowca, tymczasowo do końca obecnego sezonu, przejął doświadczony napastnik Olimpii 35-letni Kamil Jackiewicz.

O ile pod wodzą Jancewicza w lidze Olimpii szło całkiem nieźle, o tyle czarę goryczy przy podjęciu takiej decyzji przelała środowa porażka zambrowian z Turem Bielsk Podlaski w finale Okręgowego Pucharu Polski. Przypomnijmy, że pomimo prowadzenia 3:1 po 75 minutach, Olimpia roztrwoniła przewagę i w regulaminowym czasie gry zremisowała z Turem 3:3. W dogrywce decydujący cios zadali gospodarze i to oni mogli cieszyć się z wygrania rozgrywek pucharowych na szczeblu województwa podlaskiego.

Wiesław Jancewicz był szkoleniowcem Olimpii od 24 października 2017 roku. W sumie zambrowski zespół pod jego wodzą rozegrał 18 meczów ligowych, z czego 10 wygrał, 2 zremisował i 6 przegrał. Daje to 32 zdobyte punkty w 18 spotkaniach.

Dziękujemy trenerowi Wiesławowi Jancewiczowi za ponad pół roku wspólnej pracy.