Młodzi piłkarze na Olimpia Summer Camp 2018

Odwaga, pasja, determinacja – takie hasła przyświecały podczas zakończonego piłkarskiego obozu sportowego Olimpia Summer Camp 2018. Głównym celem było zaszczepione pasji i miłości do footballu.

Druga edycja obozu piłkarskiego zorganizowana została przez pomysłodawców i trenerów grup młodzieżowych Olimpii Zambrów – Kamila Rosińskiego oraz Tomasza Stańczyka. W pierwszym tygodniu wakacji przez 6 dni na stadionie miejskim młodzi piłkarze zambrowskiej Olimpii doskonalili tajniki piłkarskiego rzemiosła.

W obozie uczestniczyło 30 młodych piłkarzy w wieku 10 – 11 lat. Chłopcy mieli możliwość uczyć się gry zespołowej, szacunku do przeciwnika oraz gry fair-play. W trakcie Campu młodzi zawodnicy pracowali nad koordynacją ruchową oraz kondycją. Pomogły w tym na pewno zajęcia aerobiku połączone z elementami fitnessu, które przygotowała i przeprowadziła instruktor Milena Ostrowska. Poza tym chłopcy rozegrali sparing z M.O.S.P Białystok.

Jednak najważniejsza była dobra zabawa i uśmiech na twarzy, a także radość z gry w piłkę nożną. W czasie wolnym, miedzy zajęciami młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w grze FIFA 18 na konsolach. Ponadto młoda kadra Olimpii kibicowała polskiej drużynie na mundialu podczas ostatniego meczu z Japonią.

Na zakończenie obozu trenerzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe zdjęcia, następnie wszyscy udali się do kina na film animowany „Futrzaki ruszają na ratunek”.

Organizatorzy serdecznie dziękują rodzicom, pracownikom ZKS Olimpia Zambrów, Milenie Ostrowskiej, szkole językowej LINGUO oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania całego przedsięwzięcia.