Piłkarze Olimpii wznowili treningi (foto)

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek odbył się pierwszy trening Olimpii Zambrów rozpoczynający przygotowania do sezonu 2018/19. Na zajęciach, prowadzonych przez nowego trenera – Artura Woronieckiego – pojawiła się spora grupa testowanych piłkarzy.

Piąta drużyna minionego sezonu I grupy III ligi – Olimpia Zambrów – wznowiła treningi. Pierwsze przedsezonowe zajęcia odbyły się na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią. Na treningu stawiło się 39 zawodników. Większość, bo aż 26 z nich, to kandydaci do gry w biało-niebieskich barwach. Wśród nich są gracze z każdej formacji.

– „Fajnie, że wszyscy przyjechali, fajnie, że wszyscy wiedzą do czego jest potrzebna piłka nożna. Dziś mają oni testy wydolnościowe i sprawnościowe, także pod koniec tygodnia będzie wiadomo, ilu z tych chłopaków zostanie dalej. Przyjęliśmy sobie taki cel, żeby w przeciągu tych pierwszych dziesięciu dni, gdzie gramy pierwsze gry kontrolne, kadra była pełna 24-osobowa.” – mówi trener Artur Woroniecki.

Na pierwszym treningu pojawili się też dotychczasowi zawodnicy Olimpii, bez Michała Kuczałka (odszedł do Olimpii Elbląg), Mateusza Szymorka (odszedł do GKS-u Bełchatów) i Mateusza Ostaszewskiego (przebywa na testach w Bytovii Bytów). Nie pojawił się też Michał Domański, który prawdopodobnie także pożegna się z zambrowskim klubem.

Pierwsze zajęcia trwały półtorej godziny. Rozpoczęły się od wstępnej prezentacji w budynku Centrum Kultury, gdzie trener Artur Woroniecki przekazał piłkarzom swoją wizję na grę zespołu w nadchodzącym sezonie. Następnie wszyscy przenieśli się na boisko boczne ze sztuczną nawierzchnią, gdzie przeprowadzono różne formy gier zadaniowych.

Pierwszy mecz kontrolny Olimpia rozegra w najbliższy piątek, 13 lipca w Olecku. Rywalem biało-niebieskich będą I-ligowe Wigry Suwałki.

Przypomnijmy, że Olimpia zainauguruje sezon w III lidze 11 lub 12 sierpnia meczem na własnym boisku przeciwko Huraganowi Morąg. 15 sierpnia pojedzie do Ełku na mecz z miejscowym MKS-em.