Pewne sparingowe zwycięstwo z Orlętami Radzyń Podlaski

Czwarte zwycięstwo sparingowe zanotowali dziś, 28 lipca piłkarze Olimpii, którzy pokonali na boisku w Radzyniu Podlaskim miejscowe III-ligowe Orlęta 3:0.

Pierwsze dwie bramki dla Olimpii padły w pierwszej połowie. Najpierw na listę strzelców wpisał się w 26. minucie Kamil Zalewski. Była to już jego czwarta bramka w meczach sparingowych w ramach przygotowań do nowego sezonu. Dwanaście minut później wynik podwyższył jeden z graczy testowanych. Pół godziny po wznowieniu gry trzeciego gola dla zambrowskiego klubu zdobył Emil Łupiński.

Orlęta Radzyń Podlaski – Olimpia Zambrów 0:3

26′ Kamil Zalewski, 38′ zawodnik testowany, 75′ Emil Łupiński

Olimpia rozpoczęła mecz w składzie: Czapliński, P. Jastrzębski, Malinowski, Hryszko, Zalewski, Jackiewicz i 5 zawodników testowanych.

Dla Olimpii mecz z Orlętami był szóstą przedsezonową grą kontrolną. Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu nasz klub bezbramkowo zremisował w Olecku z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki. W drugim meczu towarzyskim, rozegranym na boisku bocznym w Zambrowie, podopieczni Artura Woronieckiego ulegli natomiast Zniczowi Biała Piska 0:4. Kilka godzin później zambrowianie wygrali w Mielniku z III-ligowym Podlasiem Biała Podlaska 5:3. Bramki w tym spotkaniu dla Olimpii zdobyli: Kamil Zalewski (trzy), Emil Łupiński i zawodnik testowany. Następnie Olimpia pokonała w Warszawie miejscową Polonię 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w tym meczu doświadczony napastnik Kamil Jackiewicz, który obecnie pełni w drużynie także rolę asystenta trenera. W minioną sobotę natomiast biało-niebiescy pokonali na boisku w Choroszczy beniaminka I grupy III ligi Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0. Jedyną bramkę zdobył w tym spotkaniu Kamil Zalewski.

Ostatni mecz kontrolny podopieczni Artura Woronieckiego rozegrają już w najbliższą sobotę, 4 sierpnia. Przeciwnikiem będzie IV-ligowa Warmia Grajewo.