OLIMPIA powalczy o punkty z utytułowaną drużyną

POLONIA Warszawa to utytułowana drużyna, która w czasach świetności zdobywała Mistrzostwo Polski, Puchar Ligi i Superpuchar Polski w jednym sezonie. Jutro zawodnicy OLIMPII Zambrów podejmą drużynę POLONII na własnym boisku. 

Historia spotkań z warszawską drużyną sięga początków lat 90′. W sezonie 1990/91 oba mecze wygrała POLONIA. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0, zaś drugie na wyjeździe OLIMPIA przegrała 1:2. Warto dodać, że na listę strzelców zambrowskiej drużyny wpisał się wówczas Zbigniew Stańczyk. Gole POLONII strzelali też Fabian Piasecki, Michał Kuczałek i Mateusz Jastrzębski. Z sześciu dotychczas rozegranych spotkań dwa zakończyły się zwycięstwem OLIMPII, a cztery porażką.

W niedzielę, 7 października br. o godz. 15:00, OLIMPIA Zambrów rozegra mecz na Stadionie Miejskim w Zambrowie z drużyną, która obecnie znajduje się na 7. miejscu tabeli z piętnastoma punktami. W dziesięciu kolejkach POLONIA wygrała i przegrała po pięć spotkań. Olimpia w tym czasie wygrała trzy mecze, pięć zremisowała i zaliczyła dwie porażki. Zestawienie spotkań POLONII prezentujemy w dalszej części artykułu.

W ubiegłym sezonie POLONIA Warszawa zakończyła rozgrywki ligowe na czwartej pozycji, ze stratą 14 punktów do lidera. Ostatnie spotkania o punkty obu drużyn rozegrano właśnie w ubiegłym sezonie. Co ciekawe obie drużyny nie potrafiły wygrać meczów przed własną publicznością. OLIMPIA przegrała u siebie w rundzie jesiennej 0:2, a POLONIA w rundzie wiosennej 0:1.

Sobotni mecz to kolejna okazja na odniesienie zwycięstwa przed własną publicznością. Kibice już od tygodnia zapowiadają gorący doping własnej drużyny. Biorąc pod uwagę, że POLONIA nie remisuje spotkań w tym sezonie możemy spodziewać się zaciętej walki o punkty, gdyż tylko zwycięstwo będzie w pełni satysfakcjonować drużyny.

Bilety w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) do nabycia bezpośrednio przy wejściu na stadion. Kobiety oraz dzieci do lat 10 (pod opieką rodzica/opiekuna) wstęp bezpłatny.

OLIMPIA Zambrów – POLONIA Warszawa

Stadion Miejski w Zambrowie przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 8,

7 października 2018 r., godz. 15:00

Spotkania POLONII Warszawa w ramach rozgrywek III ligi 1. grupy

Polonia Warszawa 2-1 Victoria Sulejówek
Legia II Warszawa 2-1 Polonia Warszawa
Polonia Warszawa 3-0 Lechia Tomaszów Mazowiecki
Ursus Warszawa 2-3 Polonia Warszawa
Polonia Warszawa 1-0 Unia Skierniewice
Sokół Aleksandrów Łódzki 2-0 Polonia Warszawa
Polonia Warszawa 2-3 Ruch Wysokie Mazowieckie
Broń Radom 4-3 Polonia Warszawa
Polonia Warszawa 0-2 Legionovia Legionowo
Polonia Warszawa 2-1 Pelikan Łowicz

Pozostałe spotkania 11. kolejki:

Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 7 października, 11:15
Sokół Ostróda – Broń Radom 6 października, 18:00
Znicz Biała Piska – Ruch Wysokie Mazowieckie 6 października, 15:00
ŁKS 1926 Łomża – Sokół Aleksandrów Łódzki 6 października, 15:00
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Skierniewice 10 października, 19:00 w pierwotnym terminie (5 października, 19:00) odwołany
Huragan Morąg – Ursus Warszawa 6 października, 15:00
MKS Ełk – Lechia Tomaszów Mazowiecki 6 października, 12:00
Victoria Sulejówek – Legia II Warszawa 7 października, 16:00