Młodzi zawodnicy Olimpii Zambrów wrócili z medalami z turnieju piłkarskiego Irzyk Cup

W sobotę, 10 listopada 2018 roku, młodzi zawodnicy Olimpii Zambrów byli uczestnikami renomowanego warszawskiego turnieju piłkarskiego Irzyk Cup rocznika 2007.

W zawodach uczestniczyły drużyny z utytułowanych akademii piłkarskich, takich jak Legia Soccer Schools, czy też finalista ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion” – drużyna UKS IRZYK WARSZAWA.

W grupie eliminacyjnej zawodnicy zambrowskiej Olimpii rozegrali trzy mecze. W pierwszym z nich zmierzyli się z MKS WICHREM KOBYŁKA zwyciężając 4:1. W następnym spotkaniu odnieśli wysokie zwycięstwo w pojedynku z AKS SMS ŁÓDŹ 7:0. W ostatnim meczu grupowym zremisowali z UKS IRZYK WARSZAWA 1:1. Dzięki bardzo dobrej grze zespół Olimpii znalazł się w najlepszej czwórce turnieju.

W grupie mistrzowskiej młodzi piłkarze z Zambrowa spotkali się z zawodnikami zespołu AP MARCOVIA MARKI. Spotkanie pewnie wygrali, a mecz zakończył się wynikiem 8:3. W kolejnym meczu zambrowscy piłkarze starli się z zawodnikami AP IRZYK WARSZAWA. Niestety, spotkanie zakończyło się minimalną przegraną – 3:4. W ostatnim meczu OLIMPIA uległa zespołowi LEGIA Soccer Schools 0:5.

Oczekiwanie na ostateczną klasyfikację było bardzo nerwowe, ponieważ aż trzy drużyny miały po tyle samo punktów i o miejscach zadecydowały bramki. Ostatecznie Olimpia zajęła wysokie 2. miejsce w turnieju. Młodzi piłkarze z dumą i uśmiechami na twarzach, a także srebrnymi medalami na piersi, wracali do domów.

Po bardzo dobrym występie organizatorzy uhonorowali zambrowskich piłkarzy wyróżnieniami indywidualnymi. Królem strzelców turnieju został Michał Dębek, a najlepszym bramkarzem Hubert Radwański.

Olimpia wystąpiła w następującym składzie: Hubert Radwański, Wiktor Balik, Kacper Jasionek, Igor Lutostański, Kacper Dybowski, Miłosz Dybowski, Piotr Stańczyk, Michał Dębek, Filip Stypułkowski, Wiktor Dudaryk, Alan Iwanowski i Hubert Łada.

Trenerami drużyny są Kamil Rosiński i Tomasz Stańczyk.