Tomasz Frankowski odwiedził Zambrów (foto)

8 maja na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Stadionie Miejskim w Zambrowie Tomasz Frankowski spotkał się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Wizyta w Zambrowie była elementem kampanii przedwyborczej. 

Spotkanie miało charakter sportowy, gdyż można było razem z Tomaszem Frankowskim rozegrać partię football darta. Gra polega na wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych piłek, które są umieszczone w odległości kilku metrów od nadmuchiwanej tarczy. Zadaniem zawodników jest oddanie strzałów tak by piłki przyczepiły się do tarczy. Miejsce na którym zatrzyma się piłka oznaczone jest odpowiednią ilością punktów.

Tomasz Frankowski to były napastnikik reprezentacji Polski, czterokrotny król strzelców polskiej ekstraklasy, w której strzelił łącznie 168 goli, stając się jednym z najskuteczniejszych graczem polskiej ligi. Wielu kibicom znany jest pod pseudonimami „Franek” lub „Franek, łowca bramek”.

Rywalizacja prowadzona z kandydatem do europarlamentu Tomaszem Frankowskim przyniosła dzieciom, w tym wielu piłkarzom grup młodzieżowych Olimpii Zambrów, wiele radości. Najlepsi zostali nagrodzeni skromnymi upominkami.

W czasie spotkania była też możliwość porozmawiania z Tomaszem Frankowskim i zdobyciem jego autografu.