Bardzo wiele w ostatnim czasie dzieje się w zambrowskiej Olimpii

Po niezbyt udanej jesiennej części rundy zasadniczej trzecioligowego zespołu, z członkostwa w Zarządzie klubu zrezygnował wiceprezes Tadeusz Chojnowski oraz Piotr Zalewski, a w ich miejsce powołano popularnego i znanego z działalności społecznej w różnych miejskich środowiskach Zbigniewa Dowlaszewicza oraz Arkadiusza Sawickiego.

Było to preludium do dalszych działań, które wnet po tym nastąpiły. Zarząd klubu w odnowionym składzie z miejsca wziął się za wyprostowanie wszelkich spraw, które ostatnimi czasy nawarstwiły się. Podstawowym tematem było wybranie trenera, który miałby poprowadzić trzecioligowy zespół w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Funkcję tę, po uzgodnieniu warunków, powierzono powtórnie Tomaszowi Kulhawikowi. Oprócz tego podjęto decyzję o wzmocnieniu sztabu szkoleniowego o asystenta trenera, którym został miejscowy trener Arkadiusz Sawicki, a także analitykiem i firmą zajmującą się przygotowaniem fizycznym zawodników.

– Wszystkie te działania spowodowane są ogromnym dążeniem do utrzymania zespołu na poziomie trzeciej ligi. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak w trudnej sytuacji obecnie znajduje się drużyna. Jako Zarząd nie możemy godzić się na degradację zespołu w połowie rozgrywek. Pozostały przecież jeszcze do rozegrania trzy mecze rundy zasadniczej, a potem jeszcze trzynaście spotkań rundy finałowej. Wszystko może się wydarzyć. Jesteśmy pełni wiary i nadziei, że nasi zawodnicy i sztab szkoleniowy sprostają zadaniu, że zostaną zapamiętani w naszym mieście jako ci, którzy wybawili klub z tak wielkich tarapatów – powiedział po ostatnim posiedzeniu Zarządu nowo wybrany na wiceprezesa klubu Zbigniew Dowlaszewicz.

W klubie odbyło się już spotkanie trenera Tomasza Kulhawika z zawodnikami, gdzie w obecności dyrektora klubu Zbigniewa Stańczyka, a także członków Zarządu Zbigniewa Dowlaszewicza i Arkadiusza Sawickiego wyjaśniono wszelkie sporne kwestie oraz nakreślono zadania i cele na rundę wiosenną obecnego sezonu.

Aktualnie trwają już poszukiwania nowych zawodników, którzy mogliby wzmocnić kadrę w utrzymaniu zespołu na poziomie III ligi, a nawet prowadzone są rozmowy z potencjalnymi zawodnikami. Wznowienie treningów zaplanowano na 11 stycznia 2021 roku.

Następnych działań należy spodziewać się już po Nowym Roku.

 

Plan sparingów zespołu seniorów Olimpii Zambrów:

16.01.2021 – Zambrów – godz. 12:00 – MAMRY Giżycko

23.01.2021 – Białystok – godz. 12:00 – JAGIELLONIA CLJ Białystok

30.01.2021 – Legionowo – trójmecz z udziałem OLIMPII Zambrów, LEGIONOVII Legionowo i URSUSA Warszawa

6.02.2021 – Zambrów – godz. 12:00 – MAKOWIANKA Maków Mazowiecki

13.02.2021 – Zambrów – godz. 11:00 – WIGRY Suwałki

17.02.2021 – Zambrów – godz. 18:30 – PODLASIE Sokołów Podlaski

20.02.2021 – Legionowo – godz. do ustalenia – LEGIONOVIA Legionowo

27.02.2021 – termin ostatnio uwolniony – czeka na nowego sparingpartnera

6.03.2021 – Zambrów – godz. 12:00 – ŁKS 1926 Łomża