Baraże o II ligę: Szczęśliwy Jeziorak, porażka Huraganu

W środowe popołudnie rozegrane zostało osiem spotkań barażowych o grę w II lidze w sezonie 2009/2010.

Dla kibiców z województwa podlaskiego najistotniejsze są wyniki spotkań Jezioraka Iława i Huragana Morąg, które mogą znacznie pomóc kilku naszym ekipom w utrzymaniu się w wyżej klasie rozgrywkowej.

Nadzieję na utrzymanie w III lidze mają jeszcze ekipy tj. Olimpia Zambrów i Orzeł Kolno. Zambrowianie utrzymają się w przypadku, gdy Jeziorak i/lub Huragan wygrają swoje dwumecze barażowe, natomiast w przypadku Orła – zespół z Kolna do utrzymania potrzebuje zwycięstwa zarówno Jezioraka Iława, jak i Huragana Morąg. Patrząc na rezultaty pierwszych spotkań pozostanie Orła Kolno w III lidze istnieje raczej jedynie „na papierze”, bo realnych szans niestety nie ma.

Iławianie szczęśliwie zremisowali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Wyrównująca bramka dla Jezioraka padła w 90. minucie meczu, a jej strzelcem okazał się Piotr Dymowski. W pierwszym meczu zadaniu nie podołali morążanie, którzy musieli przed własną publicznością uznać wyższość Okocimskiego Brzesko, który wygrał 2:0 po bramkach Łukasza Szczoczarza i Tomasza Ogara.

Hutnik Kraków – Jeziorak Iława 1:1
Bramki: Paweł Pyciak 53′- Piotr Dymowski 90′.

Huragan Morąg – Okocimski KS Brzesko 0:2
Bramki: Łukasz Szczoczarz 80′, Tomasz Ogar 82′.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *