Bezbramkowy remis w ostatnim domowym meczu w tym roku

W ostatnim domowym meczu w tym roku Olimpia zremisowała u siebie bezbramkowo z GKS-em Bełchatów. Mecz ten z pewnością nie był porywającym widowiskiem.

Dziś, 19 listopada na stadionie miejskim w Zambrowie Olimpia Zambrów podejmowała GKS Bełchatów. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej II ligi sezonu 2016/2017 i zarazem ostatni mecz domowy biało-niebieskich w tym roku.

img_9764_wynik_wynik

W składzie zambrowskiego zespołu zaszło kilka zmian. Przede wszystkim w wyjściowej jedenastce na bramce zobaczyliśmy Piotra Czaplińskiego, który zastąpił na tej pozycji Macieja Humerskiego. Ponadto wychowanek Olimpii Michał Kuczałek z pozycji stopera został przesunięty na swoją nominalną pozycję, czyli na defensywną pomoc. Należy także zaznaczyć, że dzisiejszy mecz był trzecim z rzędu, w którym w wyjściowym składzie nie zobaczyliśmy dość dobrze spisującego się Daniela Michałowskiego. Zawodnik ten zmaga się z kontuzją obojczyka. Wiemy, że nie zagra on także za tydzień w Wejherowie.

Dzisiejsze spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Było dużo fauli, gry w środku pola oraz niedokładności w wykonaniu obu ekip. Minimalną przewagę optyczną w pierwszej połowie mieli goście, jednak nic z tego nie wynikało. Jedyne poważne zagrożenie Olimpia stworzyła w 18. minucie, kiedy po dośrodkowaniu piłki z lewej strony w pole karne strzał głową oddał Fabian Piasecki. Bramkarz gości Paweł Lenarcik nie miał jednak problemów z wyłapaniem tego uderzenia. Drużyna z Bełchatowa także miała swoje okazje do zdobycia bramki, m.in. strzał z rzutu wolnego sprzed pola karnego, ale za każdym razem piłka mijała bramkę biało-niebieskich. Generalnie kibice nie oglądali w pierwszej części meczu żadnych klarownych akcji, po których mogła paść bramka.

img_9776_wynik_wynik

img_9860_wynik_wynik

Na początku drugiej połowy Olimpia miała trzy ciekawe sytuacje do objęcia prowadzenia. Najpierw, w 54. minucie, Patryk Brzeski wykonywał rzut wolny z okolic 18 metra, ale piłkę pewnie wyłapał bramkarz. Chwilę później płaski strzał oddał Sebastian Szerszeń, jednak okazał się on zbyt lekki i golkiper GKS-u w tym przypadku również nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki. Dwie minuty później do pozycji strzeleckiej doszedł Jakub Bach, ale po jego uderzeniu piłka przeleciała obok prawego słupka bramki. W kolejnych minutach do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście. Olimpia sporo szczęścia miała w 64. minucie, kiedy po strzale Patryka Rachwała z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki. Dziesięć minut później, po centrze z lewej strony, bardzo mocny strzał z pierwszej piłki oddał Dawid Dzięgielewski, ale futbolówka poszybowała wysoko nad bramką Olimpii. Swoje sytuacje miał także rezerwowy gracz gospodarzy Karol Buzun, którego strzał najpierw bramkarz sparował na rzut rożny, a później powędrował obok słupka. W końcówce meczu szalę zwycięstwa mógł przeważyć Artur Bogusz, ale jego uderzenie z ok. 6 metra odbiło się od obrońcy i minęło lewy słupek bramki.

img_9819_wynik_wynik

img_9809_wynik_wynik

img_9794_wynik_wynik

Olimpia Zambrów – GKS Bełchatów 0:0

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Artur Bogusz, Łukasz Grzybowski, Mariusz Gogol, Hubert Kotus – Jakub Bach, Michał Kuczałek, Patryk Brzeski (67′ Marcin Byszewski), Sebastian Szerszeń (78′ Karol Buzun), Bartosz Biel (70′ Jakub Cesarek) – Fabian Piasecki

GKS Bełchatów wystąpił w składzie: Paweł Lenarcik – Robert Pisarczuk, Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Mateusz Szymorek (63′ Krzysztof Michalak) – Konrad Andrzejczyk (46′ Dawid Flaszka), Patryk Rachwał, Artur Lenartowski, Szymon Zgarda, Dawid Dzięgielewski – Maciej Łabędzki (87′ Przemysław Zdybowicz)

Żółte kartki: Bogusz, Kuczałek – Szymorek

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra 26 listopada. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Będzie to ostatni w tym roku ligowy mecz zambrowskiego zespołu.

3 komentarze na temat artykułu “Bezbramkowy remis w ostatnim domowym meczu w tym roku

1. Dobry 1pkt. lepszy rydz niż nic po słabej grze Olimpii, każdy 1 pkt sie liczy w 2 lidze, ja teraz z innej beczki…..Zbliża się koniec roku 2016, duże firmy mają swoje fundusze i biznes-plany pozamykane w 2016roku, może czas najwyższy żeby zarząd ZKS-u WZIĄŁ SIĘ DO ROBOTY !!!!!!!! rozglądał sie za nowymi sponsorami i sponsorem strategicznym dla Olimpii w tych kilkudziesięciu dniach tego roku będą podejmowane napewno jakieś decycje finonsowe na 2017rok w dużych i srednich firmach, jestem ciekaw czy to wykarzysta cały główny zarząd Olimpii Zambrów w poszukiwaniu dodatkowych sponsorów ???? może znów prześpią jak to było rok temu 2- 3 lata temu. i będzie znów bieda. Następna sprawa jestem ciekaw jakie plany ma Prezes ZKS-u na rok 2017r wobec Olimpii Zambrów???? (znając życie to żadnych i znów będzie Olimpia będzie truchtać w tym samym miejscu co jest na dzień dzisiejszy ) Można bybyło zorganizować przez Zarząd Olimpii zebranie sprawozdowczo-organizacyjne np.w grudniu 2016r. i cos powiedzieć na temat mijającego roku 2016, (ale pewnie znów będzie 0 efektów.)

2. Zibi,
    ostry jesteś w swoich ocenach. Wydaje się, że cały szukamy odpowiedzi, jak zaradzić problemom finansowym ZKS. Ja szukam też odpowiedzi. Podpowiedz pomysły. Lista 500 Polityki na ten moment daje 2 firmy z wstępnym zainteresowaniem. Część firm wykorzystuje ostatnie wyniki zespołu do odpowiedzi negatywnych. Każdy z nas robi to za darmo. Pomagamy klubowi jak umiemy. Mam nadzieję, że zarząd robi to saMo.

3. Gregu, nie przejmuj się. Nie wszyscy mają ochotę się wypowiadać. To szukanie sponsoringu, to poświęcenie niesamowite, że coś w tej kwestii robisz. Pozdrawiam.