„Biało-niebiescy” ograli Concordię 2:0

W niedzielnym meczu 27. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Olimpia Zambrów pokonała na wyjeździe Concordię Elbląg 2:0 (0:0). Gole dla zambrowian zdobyli w drugiej połowie spotkania Dominik Lemanek i Michał Hryszko. Olimpia kończyła mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach, które otrzymał Mariusz Gogol.

W 13. minucie pierwszą groźną akcję skonstruowali piłkarze Olimpii Zambrów, którą strzałem sfinalizował Michał Poduch. 25-letni napastnik Olimpii sprawił wiele trudu interweniującemu Przemysławowi Matłoce, któremu jednak udało się zapobiec utracie bramki. Kwadrans później ciekawy kontratak „biało-niebieskich” zatrzymał dobrze dysponowany bramkarz Concordii Elbląg. W 34. minucie po strzale głową Dominika Lemanka piłkę nad poprzeczką przeniósł golkiper gospodarzy.

Na początku drugiej odsłony niebezpieczeństwo pod bramką gości szybko zażegnał obrońca. W odpowiedzi w 49. minucie akcję przeprowadził Jean-Claude Essomba, a faulowany przed polem karnym był Mateusz Szmydt. Do piłki podszedł Koreańczyk An Jinya, którego strzał trafił w obrońcę Olimpii. Dwie minuty później to zambrowianie egzekwowali rzut wolny, a do futbolówki podszedł Dominik Lemanek, który precyzyjnym strzałem pokonał Przemysława Matłokę. W 59. minucie elblążanie odpowiedzieli strzałem z dystansu, który bez trudu zatrzymał Piotr Czapliński. W 66. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mariusz Gogol i od tego momentu Olimpia Zambrów musiała radzić sobie w dziesiątkę. W kolejnych akcjach Michał Poduch niecelnie strzelił z dystansu, a z dwoma próbami Michała Hryszko poradził sobie bramkarz. W 87. minucie strzał jednego z kolegów skutecznie dobił Michał Hryszko, który podwyższył na 2:0. W doliczonym czasie gry z uderzeniem Grzegorza Miecznika poradził sobie golkiper Olimpii Zambrów.

– Boisko nie pozwalało nam na jakąś efektowną grę, dlatego mecz nie był wielkim widowiskiem. Pomimo tego stworzyliśmy sobie w pierwszej połowie dwie bardzo dobre okazje, których nie wykorzystaliśmy. W 30. minucie boisko opuścić musiał Michał Kuczałek, który trafił do szpitala z urazem głowy. W drugiej połowie również zaatakowaliśmy od samego początku, a prowadzenie dał nam Dominik Lemanek, który celnie uderzył z rzutu wolnego. Sprawy skomplikowały się po drugiej żółtej kartce Mariusza Gogola – relacjonuje szkoleniowiec Olimpii Zambrów Krzysztof Zalewski.

– Przez ostatnie pół godziny musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę. Na szczęście graliśmy mądrze, a przeciwnik nie zagroził nam w żaden sposób. W końcówce po strzale Przemysława Jastrzębskiego piłkę odbił bramkarz, a do pustej bramki skierował ją Michał Hryszko – podsumowuje trener.

W kolejnym ligowym starciu Olimpia Zambrów podejmie przed własną publicznością Znicz Biała Piska. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 2 maja, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Concordia Elbląg – Olimpia Zambrów 0:2 (0:0)
Bramki: Dominik Lemanek 51′, Michał Hryszko 87′.

Concordia: Matłoka – Strach, Miecznik, Bogdanowicz, Szymanowski, Szmydt, Bukacki (82′ Kowalski), Lewandowski, Wojciechowski (87′ Waki), An Jinya (79′ Sagan), Essomba.

Olimpia: Czapliński – Gul, Piłatowski, Kuczałek (30′ Gogol), Dzienis (85′ Korotkiewicz) – Hryszko, Lemanek, Przyborowski, P. Jastrzębski – Grzybowski, Poduch (84′ Lachowicz).

Żółte kartki: Gogol (Olimpia).

Czerwona kartka: Gogol (66′, za drugą żółtą, Olimpia).

Sędzia: Mariusz Kowalewski (Olsztyn). Liniowi: Jacek Makowski, Damian Dębski.

21 komentarze na temat artykułu “„Biało-niebiescy” ograli Concordię 2:0

1. Spokojnie. Jestem stabilny psychicznie. Tak mi się przynajmniej wydaje :-)) Ciekawy skład dzisiaj grał. Zastanawia mnie, co się dzieje z Mariuszem Gogol? Wszedł z rezerwy i mecz mu nie wypalił. W następnym meczu bez Michała i Mariusza nie będzie łatwo. Z relacji trenera wynika, że Concordia nie zagroziła nam zbytnio. Liczę, że dołek z meczu z Olimpią Olsztynek mamy za sobą. Klub mógłby napisać dwa słowa o pozostałych nieobecnych Chłopakach. W następnej kolejce liczę, że Jaga i Ełk urwą punkty. Trzeba przyznać, że angaż Lemana był strzałem w dziesiątkę.
    ZAWSZE i WSZĘDZIE OLIMPIA NAJLEPSZA BĘDZIE!!

2. O.K.!!!!!!!!!!!! Jest super, grajãc w osłabieniu podwyższamy wynik, i nie tracimy gola. Czyli, zespół odnósł sportowā korzyść z sezonu w II-giej wschodniej, i już nie popełnia błędów. Co prawda gramy w trzeciej, ale Conca była z nami w drugiej, i wtedy szczęśliwie obroniliśmy jednobramkowe prowadzenie. Czapliński obronił karnego wtedy w Elblāgu. Widać progres, jest wizja. Jeszcze 7 kolejek. Dominik Lemanek robi niesamowitā różnice. Ma precyzje strzału i jeszcze nie widzieliśmy wszystkiego co On potrafi.

3. Drużyna Concordii mimo ambitnej postawy nie sprostała liderowi z Zambrowa. Był widać w trakcie spotkania większą dojrzałość zespołu gości. W pełni zasłużyli na trzy punkty, słowa uznania ! ! ! W tym miejscu chciał bym nawiązać do zachowania jednego z elbląskich BURAKÓW, zasiadających w trakcie meczu na trybunach. Jego niestosowne epitety kierowane do piłkarzy Olimpii, przynoszą wstyd pozostałym kibicom oglądającym to spotkanie. Myślę że ekscesy pijanego LUMPA nie wpłyną na opinię piłkarzy Olimpii o naszych kibicach i mieście. Ten PRZYGŁUP po prostu nie jest tego wart.

4. Polo słusznie zauważył zmiany w grze zespołu. Ciężko porównać jabłka do gruszek, ale są 3 punkty i cieszmy się!

Zastanawiałem się, czy Kolega z Elbląga wróci na nasze forum i proszę, jak można ładnie i kulturalnie zachować się wobec przeciwnika.
    Mieszkańcu,
    nie przejmuj się jednym z Waszych kibiców, bo jak poczytasz nasze forum to można zauważyć, że nasi kibice nie zawsze grzeszą kulturą :-)))
    ZAWSZE I WSZĘDZIE ZKS NAJLEPSZY BĘDZIE!!

5. Cześć Mieszkańcu Elbląga. Ja też uważam, że kultury nigdy dość, nikt nie jest idealny w tej materii, i ogólnie naród został rozpity i zdegradowany przez komune. Niewiele się pod tym względem zmieniło po 89-tym. W Zambrowie też jest nie jedno do poprawienia pod tym względem. Ale nie czepiał bym się starszych osób na widowni, i nie nazywał bym ich „leśnymi dziadkami”. Niektórzy byli w AK, byli żółnierzami „wyklętymi”, i właśnie ukrywali się w lasach nie zgadzając się na sowiecką okupację po 1945 roku. Każdy kibic bez względu na wiek, ma prawo przyjść i czuć się jak u siebie. Pozdrawiam prawdziwych kibiców. Olimpia Zambrów!!!

6. Gregu, a może byś poruszył sprawe wstępu na stadion dla seniorów bez biletu? Był by to piękny gest dla osób starszych. Każdy z nas będzie kiedyś w tym wieku, jak będzie miał szczęście dożyć. Szanujmy starszych, bez nich nie było by nas.

7. Polo,

w poważne tony uderzasz. Propozycja jest fajna i mogę ją zgłosić do klubu. Obawiam się jednak, że sytuacja może być identyczna jak z:

1. inicjatywą pozyskania sponsora strategicznego,
    2. informację o kontuzjach,
    3. propozycją regularnych wywiadów,
    4. propozycjami zwiększanie zainteresowania zespołem poprzez wzmocnienie działań marketingowych.
    Wydaje mi się, że Fan miał na myśli zachowanie starszych Panów, tj. permanentną krytykę zespołu. Nie upatrywałbym się braku szacunku dla tych osób.

8. Cześć Gregu, poruszyłem sprawe dziadków, gdyż wiele razy byli już wyśmiewani. Mi chodzi o to, że na trybunach jest miejsce dla każdego bez względu na wiek. Nie możemy się wstydzić naszych przodków, bo są to nasi ludzie. Trudno też zabronić komuś krzyczeć na meczu. Jak będzie zorganizowany doping to i dziadki się dołączą. Troche tolerancji dla starszych, nie przychodzi ich chyba aż tak wielu.

9. Na początku materiał propagandowo-wyborczy, ha ha ha….. a na sam koniec wygrana naszej OLIMPII ZAMBRÓW, i tylko to się licczy. I tylko to jest ważne z pobytu w Elblągu naszej drużyny. Pozdrawiam prawdziwych kibiców, w szczególności Olimpii Zambrów.