Błędy bramkarza przyczyną porażki

Olimpia Zambrów po dwóch indywidualnych błędach bramkarza przegrała na sztucznym boisku w Zambrowie z drugoligowymi Wigrami Suwałki 1:2 (0:1).

Po pół godzinie gry prowadzenie suwalczanom dał sprowadzony w przerwie zimowej wychowanek Sparty Augustów Michał Twardowski. „Twardy” skrzętnie wykorzystał błąd bramkarza Olimpii. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 podwyższył 23-letni Maciej Kisiel. Kontaktową bramkę piłkarze Olimpii Zambrów zdobyli w 82. minucie, gdy prostopadłe podanie wykorzystał Łukasz Grzybowski pokonując w sytuacji sam na sam Mateusza Grabowskiego.

– Mecz był wyrównany, a w drugiej połowie po dokonaniu zmian w zespole Wigier zarysowała się lekka przewaga suwalczan. Nie ma co ukrywać, iż oba gole zdobyte przez przyjezdnych padły po błędach golkipera Olimpii. Ogólnie rzecz biorąc mecz nie obfitował w dużą ilość sytuacji podbramkowych. Poza akcjami bramkowymi zarówno Olimpia, jak i Wigry stworzyły sobie zaledwie po jednej stuprocentowej sytuacji – podsumował mecz grający trener Olimpii Zambrów Krzysztof Zalewski.

Kolejnym sparingpartnerem zambrowian w sobotę (18 luty) będzie czwartoligowe Podlasie Sokołów Podlaski. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku bocznym przy Stadionie Miejskim w Zambrowie, a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00.

Olimpia Zambrów – Wigry Suwałki 1:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Grzybowski 82′ – Michał Twardowski 30′, Maciej Kisiel 55′.

Olimpia: Konopka – Olszewski, Jóźwiak, Piłatowski, Szczepanik – Steć, Zalewski, Dołubizna (46′ M. Kuczałek), Hryszko, Butkiewicz (75′ Grzybowski) – Grzybowski (46′ D. Kuczałek).

Wigry: Salik (75′ Grabowski) – Lauryn (65′ Jegliński), Makarewicz (46′ Gondek), zawodnik testowany, Pianka (46′ Statkevicius), Sobolewski (46′ Kisiel), Słowikowski, Tagil, Walicki (46′ Bujnowski), zawodnik testowany, Twardowski (65′ zawodnik testowany).