Cenne zwycięstwo w Górze

Udany debiut na ławce trenerskiej zaliczył nowy szkoleniowiec Olimpii Zambrów Piotr Zajączkowski. Jego drużyna pokonała na wyjeździe Nadwiślana Górę 2:0.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała kolejny mecz w ramach II ligi sezonu 2015/2016. Tym razem biało-niebiescy na wyjeździe podejmowali Nadwiślana Górę.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Szansę na zdobycie bramki miały oba zespoły, chociaż nieco lepsze sytuacje w pierwszych 45 minutach stworzyli sobie gospodarze. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli zawodnicy Olimpii. Już w 51 minucie Dominik Lemanek z ok. 18 metra uderzył minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką. Cztery minuty później świetnej sytuacji nie wykorzystał Przemysław Jastrzębski, który strzałem głową skierował piłkę minimalnie obok słupka. W końcu ataki gości przyniosły oczekiwany skutek w 66. minucie. Po błędzie obrony Nadwiślana szansę na zdobycie bramki wykorzystał Dominik Lemanek, który posłał piłkę obok nogi bramkarza gospodarzy. Po tej bramce Olimpia nadal atakowała i była częściej przy piłce. Swoją dominację biało-niebiescy potwierdzili zdobyciem drugiej bramki. W końcówce meczu zdobył ją Krystian Pomorski.

Po dzisiejszym spotkaniu Olimpia dopisała sobie kolejne cenne 3 punkty w tabeli, dzięki czemu awansowała na 13. miejsce. Było to trzecie zwycięstwo zambrowian w tym sezonie (drugie wyjazdowe). Tym samym nowy szkoleniowiec Olimpii Piotr Zajączkowski zaliczył udany debiut na ławce trenerskiej ZKS-u.

Nadwiślan Góra – Olimpia Zambrów 0:2
65′ – Kamil Zapolnik, 90′ – Krystian Pomorski

Nadwiślan wystąpił w składzie: Tomasz Kasprzik – Adrian Pietraszko, Michał Bedronka (70′ – Szymon Jarosz), Jan Grzesik, Adrian Pluta – Dawid Ogrocki (55′ – Tomasz Matysek), Dawid Kaszok (78′ – Patryk Widuch), Kamil Bętkowski (64′ – Damian Tront), Arkadiusz Kowalczyk, Sławomir Musiolik – Artur Pląskowski

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis, Mariusz Gogol, Tomasz Porębski, Wojciech Dziemidowicz – Patryk Szymański (67′ – Michał Hryszko), Karol Buzun (84′ – Arkadiusz Mroczkowski), Łukasz Grzybowski, Dominik Lemanek, Przemysław Jastrzębski (56′ – Michał Kuczałek) – Kamil Zapolnik (88′ – Krystian Pomorski)

Żółte kartki: Ogrocki, Pluta, Kowalczyk – Gogol, Grzybowski, Porębski

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Kolejne spotkanie zambrowianie rozegrają już 24 października. Wówczas zmierzą się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom.