Cenne zwycięstwo ze „Stalówką” [foto]

W meczu w ramach 23. kolejki II ligi Olimpia Zambrów pokonała na wyjeździe Stal Stalową Wolę 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył pozyskany przed wiosną Robert Tunkiewicz.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała kolejny mecz w ramach II ligi sezonu 2015/2016. Tym razem biało-niebiescy na wyjeździe podejmowali Stal Stalową Wolę.

Image14

Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Minimalną przewagę optyczną mieli jednak gospodarze, którzy oddali więcej celnych strzałów. Olimpia natomiast w ostatnim kwadransie odgryzła się kilkoma akcjami, które gospodarze musieli przerywać faulem.

Image11

Image10

W drugiej połowie Stal mogła objąć prowadzenie w 70. minucie, ale strzał Łanuchy świetnie wybronił dobrze dysponowany tego dnia Bartosz Koncki. Kluczowa akcja meczu miała miejsce już 2 minuty później. Po przechwycie Olimpia wyprowadziła szybki atak, który bramką zakończył Robert Tunkiewicz. Była to jego pierwsza bramka w oficjalnym meczu w barwach biało-niebieskich. Do końca spotkania podopieczni Piotra Zajączkowskiego bronili się na tyle umiejętnie, że ostatecznie ze Stalowej Woli wywieźli 3 punkty.

Image09

Image05

Dla Olimpii był to mecz na przełamanie, bowiem w dwóch poprzednich meczach zambrowianie ponieśli porażki. Miejmy nadzieję, że wygrana ze „Stalówką” i to w dodatku na wyjeździe zaowocuje większą pewnością w grze zawodników Olimpii w kolejnych spotkaniach. Z kolei dla Stali runda wiosenna nie zaczęła się optymistycznie. Do tej pory piłkarze ze Stalowej Woli nie wygrali na wiosnę żadnego meczu.

Image01

Stal Stalowa Wola – Olimpia Zambrów 0:1
72′ Robert Tunkiewicz

Olimpia wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Mariusz Dzienis (83′ Robert Brzęczek), Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Łukasz Grzybowski, Arkadiusz Mroczkowski, Michał Kuczałek, Robert Tunkiewicz (90′ Martin Koćmierowski), Sebastian Janik (77′ Przemysław Jastrzębski) -Michał Twardowski (60′ Maksym Kowal)

Stal wystąpiła w składzie: Tomasz Wietecha – Mateusz Kantor, Grzegorz Wawrzyński (76 Przemysław Stelmach), Michał Bogacz, Marcin Kowalski – Kacper Siudak (80′ Jakub Mażysz), Michał Kachniarz, Damian Łanucha, Dawid Przezak (66′ Bartłomiej Bartosiak), Przemysław Oziębała – Tomasz Płonka

Żółta kartka: Kachniarz

Sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom)

W kolejnym meczu Olimpia Zambrów podejmie u siebie Raków Częstochowa. Mecz zaplanowany jest na 2 kwietnia na godz. 16.00.

12 komentarze na temat artykułu “Cenne zwycięstwo ze „Stalówką” [foto]

1. Brawo!! Tym razem także dla trenera – za to, że wreszcie posadził na ławce tych, którzy nic nie pokazywali w kolejnych meczach i byli statystami na boisku. Im mniej minut spędzają grając, tym lepiej dla zespołu. Nie wiem, jak będzie z mocnym Rakowem, ale najważniejsze, że mamy 3 punkty i utrzymanie prawie pewne!

• Zgadza się, chociaż ja bym jeszcze przebrzmiałą gwiazdę Janika usunął. Stal jest teraz bardzo słabym rywalem i łatwym do pokonania. Ale nawet jeżeli z Rakowem będzie kiepski wynik, lepiej pozostawić taki skład, bo ma potencjał.

2. No i gdzie teraz są Ci co od wuefistòw trenera wyzywali? Czy połknęli swoje myszki komp.? Piłeczka jest przewrotna. Sytuacja po rewanżu walcowanym Znicza była arcytrudna. Jednak, dali radę nasiiiiiiiii !!! U nas Wielkanoc, w Stalowej Woli, Droga krzyżowa… Taki już los piłkarzos. Olimpia Zambrów – – . . .

• Jestem powyżej i gdy trzeba, potrafię pogratulować trafnej decyzji kadrowej:) Na temat strategii lub jej braku tym razem nic nie powiem (bo meczu nie widziałem), ale mam nadzieję, że i w tym zakresie podczas kolejnego meczu w Zambrowie zobaczymy jakieś zmiany. Wesołych Świąt dla wszystkich kibiców!

• Prawdziwy z ciebie filip! wypowiadasz się jak byś był Mourinho? a może ty jesteś trenerem który szuka posady ? Na wszystkim się znasz więc chyba ?

3. Aaa….zapomniałbym. Wszystkim naszym zawodnikom, trenerowi i pracownikom klubu życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiejnocy!
    P.S.
    2 liga, 2 liga ZKS :-)

4. Brawo Brawo Panowie i o to chodzi żeby zdobywać cenne punkty w 2 lidze!!!!!, trenować trenować i zwyciężać bo końcówka sezonu wielkimi krokami się zbliża a wszystko zdarzyć się może lepiej mieć zapas punktów niż liczyć na chybił trafił

• Ciekaw jestem ile zespołów spada z 2 ligi.Chodzi to czy spada 3 czy 4 drużyny.Które miejsce musi zająć Olimpia Zambrów żeby zagrać na 100 procent w sezonie 2016/2017.Tak żeby baraży też nie było o utrzymanie.Pozdrawiam Olimpię Zambrów.