Concordia Elbląg pokonana 4:1

W pierwszym meczu na zmodernizowanym stadionie Olimpia Zambrów pokonała Concordię Elbląg 4:1 (2:1) po dwóch bramkach Kamila Zapolnika, a także trafieniach Michała Kuczałka i Michała Poducha. Gola dla gości zdobył Jean-Claude Essomba.

Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej minucie po dośrodkowaniu Michała Hryszko z rzutu rożnego i strzale Michała Kuczałka, który z kilku metrów zaskoczył bramkarza gości. W 22. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Mariusz Dzienis, który pobiegł prawą stroną boiska i podał w kierunku niepilnowanego Kamila Zapolnika. Napastnik Olimpii widząc ustawienie bramkarza uderzył przy słupku i podwyższył prowadzenie na 2:0. W odpowiedzi pięć minut później na bramkę Olimpii strzelał Jean-Claude Essomba, ale skutecznie interweniował Piotr Czapliński. W 41. minucie do przypadkowego zagrania doszedł Jean-Claude Essomba, który z dziesięciu metrów zdobył kontaktowego gola dla Concordii Elbląg.

olimpia-concordia_news2

Od początku drugiej połowy Olimpia Zambrów przebywała na połowie rywala próbując podwyższyć rezultat. Wiele ofensywnych prób podejmowali przede wszystkim Mariusz Dzienis i Kamil Zapolnik, jednak nie miało to przełożenia na bramki. W 66. minucie nieprzepisowo w polu karnym Concordii zatrzymywany był Michał Kuczałek, a jedenastkę na gola zamienił Kamil Zapolnik. W 81. minucie silnym strzałem z 14 metrów bramkarza gości zaskoczył Michał Poduch, który niespełna dziesięć minut po wejściu na boisko wpisał się na listę strzelców.

olimpia-concordia_news3

Po dziesiątej kolejce III ligi Olimpia Zambrów utrzyma pozycję lidera rozgrywek z dwupunktową przewagą nad Olimpią Elbląg. W kolejną sobotę 4 października podopieczni Krzysztofa Zalewskiego zagrają na wyjeździe z szóstym w tabeli Zniczem Biała Piska. Początek meczu o godzinie 15:00.

Olimpia Zambrów – Concordia Elbląg 4:1 (2:1)
Bramki: Michał Kuczałek 1′, Kamil Zapolnik 22′, 66′ (k), Michał Poduch 81′ – Jean-Claude Essomba 41′.

Olimpia: Czapliński – Dzienis, Piłatowski, Gogol, Gul (80′ Przyborowski) – Hryszko (87′ Wyrzykowski), Lachowicz, Kuczałek, Jastrzębski (73′ Poduch) – Zapolnik (85′ Jaworowski), Twardowski.

Concordia: Matłoka – Ogawa, Lepczak, Lucas, Drozdowski, Bukacki, Wojciechowski, Naoki, Fujikawa, Tomczuk, Essomba.

Żółte kartki: Lachowicz, Jastrzębski (Olimpia).

Sędzia: Adam Ignaczuk (Białystok). Liniowi: Daniel Niemyjski, Paweł Herbst.

32 komentarze na temat artykułu “Concordia Elbląg pokonana 4:1

1. Gratulacje dla Zks-ładna inałguracja oby nowy obiekt,i nowe boisko(wreszcie naturalne)był szczęśliwszy od bocznego.Taką mam nadzieję:-).Jeszcze pytanie:czemu przed meczem nie działały bramki obrotowe,chyba na przszłość trzeba zrobić nowe bilety aby były kompatybilne właśnie z bramkami.

2. Do kibicow: jak chcecie to sobie dopingujcie ale 30% tekskow to legia kur… albo Wasz super Bks. Przychodzicie na Olimpie to jej dopingujcie! Poprzednia ekipa kibicow chodz byla za Legia nic zlego nie darla sie na Jage.

3. Są nowe foty, zrobione dobrze, z pomysłem. Mordki sympatyczne. Tylko Grzybek nie lubi fotografa, i ma stare z zeszłego roku. No i transfery z Polonii Wa-wa, debiut w Zambrowie w obecnym sezonie. Niezły wynik z Concą. Skład jest jak na 3-cią lige super.

• wolałbym, żebyś się nie cieszył z przegranej Conci, bo zaświadczasz, że w Elblągu (to samo w Radomiu) nie ma solidarności lokalnej. Jest jakaś dziwnie podsycana nienawiść. Nie wiem komu na tym zależy. Czasy są takie, że należało by się zacząć dogadywać między sobą.

• Polo to co mówisz to jest prawda,ale czas też aby w naszym kręgu kibicowskim doszło do zmiany, ws.dopingowania jedynemu klubowi jakim jest Zambrowska Olimpia.Jedni są za (L) drudzy za (J) więc,byłoby to z korzyścią dla wszystkich :]

4. Cisek masz racje. Co to w ogóle było? Pozdrawiamy Warmię Grajewo?! Nasza Jaga? Może nie długo Łomżę pozdrowicie? Nie ośmieszajcie klubu i miasta. Chcecie wspierać Jagę, to do Białego, a jak Legię to do Warszawy na mecz!

5. popieram przedmowce.w Zambrowie tylko Olimpia.kibicujcie dla swojego klubu i nie robcie wiochy, a tak na marginesie nie slyszalem w Warszawie czy Bialymstoku by tamtejsi kibice pozdrawiali Olimpie Zambrow.

6. To nie kibice to banda dzieciarni, gówniarzy i tyle. Prawdziwy kibic kibicuje swojej drużynie. Kiedyś to byli kibice a teraz jak widzę takich zasrańców to śmiać mi się chce…. Szkoda to nawet komentować.

7. jak jest skrot, to troche wiecej wiemy o wydarzeniach na boisku. Wiem, ze niektorzy sie ze mna nie zgodza, ale karny po faulu na Kuczalku, to byla taka mala przesada. Owszem, Kuczalek zostal kopniety, czy jednak byl to faul na karny? Moze to inaczej wygladalo w trakcie meczu, ale nie bylo powodu sie denerwowac na Concordian, ze protestowali. Takie ich prawo. Skrot pokazuje dominacje Olimpii Zambrow, a bramek z gry moglo pasc troche wiecej tak dla Olimpii jak i dla Conci.

• poza tym, gol dla Conci nie byl przypadkowy, gdyz padl z akcji w polu karnym i ladnym strzale. Owszem pilka szczesliwie odbijala sie na korzysc zdobywcy gola, ale pilka nozna polega w duzej mierze na nieprzewidywalnych odbiciach sie pilki. Trzeba by cale mecze uznawac za przypadkowe, aby teza o przypadkowosci gola byla prawdziwa.

8. Jak można w ogóle w Zambrowie na Olimpii kibicować Jadze, która nie raz goniła Olimpię a my ich. Tych czasów pewnie Ci gimnazjaliści nie pamiętają ale Jaga i ŁKS to nasza święta wojna. Co za debil teraz tą Olimpie trzyma? Pozdrowienia dla Warmii? Co to ma k… być? Wywieźcie im kolejne koszulki Olimpii do spalenia do B-stoku matoły.

9. Żebroś, jesteś legendą dla prawdziwej kibicowskiej Olimpii, każdy kto zna historię to wie że Ty trzymałeś cały ZKS za najlepszych czasów w rydzach. Mógłbyś przedstawić tą sytuację jak było kiedyś. Teraz Ci małolaci z Jagi są zapatrzeni w opowieści jednego z Panów który do końca chyba nie pamięta jak to było.

10. powtarzam jeszcze raz w Zambrowie tylko Olimpia.jak chcecie kibicowac innym klubom to Warszawa,Bialystok a kibic o nicku Jaga to nie jest forum kibicow Jagielloni wiec nie wsadzaj nosa w sprawy Olimpii.

11. Troche prawdy jest. Taki klub a bez kibiców Dlatego ze nikomu sie nie chce chodzic tylko wola wynik obejrzec w necie, albo nie maja z kims pójść. Z drugiej strony ja kibicuje dla Legii i Olimpii Zambrów, ale ZKS u mnie jest na 1-szym miejscu. W Zambrowie tylko ZKS a ci pojedyńczy kibice BKS-u myśla że sa fajni bo napisza na garazach „BKS” hehe. Pozatym historii Żebrosia nie znam, ale ma racje, nie raz lks-ik dopierdalał Olimpii w Zambrowie przyśpiewkami a jaga paliła koszulki Olimpii.

12. No wlaśnie jaga jak ci nie pasuje to wypier… do bialego,zeby lks sie dowiedzial ze ktos u nas kibicuje na meczu w Zambrowie Jadze to by nas wysmieli,jak chca to niech sobie kibicuja komu chca ale na meczu Olimpi tylko Olimpi w domu czy tam w zyciu prywatnym moze kibicowac komu sobie chce nic nikomu do tego, tak jak mowili poprzednicy dam se reke uciac ze w zadnym z miast wasi pseudo koledzi nie pozdrawiaja zambrowa tak jak wy to robicie u nas,a tak jak juz wspomnieliscie za wszystkim stoi pewien „czlowiek”który podjudza i kto wie co jeszcze tych chlopakow i dla tego to robia, z jednej strony dobrze ze sa i dopinguja ale z 2 strony to troche lipa, ta wczesniejsza grupa co byla i dopingowala jakos nie wyslawiala innych zespolow a z tego co wiem to byli za Legia, nie przynoscie wstydu miastu.

13. Chodzą się pedały jagielonijne nożownikiem z żółtymi papierami zasłaniają albo po kolegów z białego dzwonią bo sami są gówno warci. Banda chuja nic więcej.