Dąb ostatnim sparingpartnerem Olimpii

W najbliższą sobotę 7 marca Olimpia Zambrów w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej w rozgrywkach III ligi skonfrontuje się u siebie z ligowym rywalem – Dębem Dąbrowa Białostocka. Początek gry kontrolnej zaplanowano na godzinę 12:00.

Dąb Dąbrowa Białostocka to czternasty zespół III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej z 18 punktami na koncie. Podopieczni Jacka Markiewicza w rundzie jesiennej wygrali zaledwie trzy spotkania, dziewięć zremisowali i doznali siedmiu porażek. Dąb legitymuje się bilansem bramkowym 15:26.

Na jesieni obecnego sezonu Olimpia Zambrów pokonała przed własną publicznością Dąb Dąbrowa Białostocka 2:0. Na listę strzelców wpisywali się wówczas Michał Twardowski oraz Michał Hryszko.

olimpia-dab_news4

W pierwszym sparingu Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał lidera IV ligi podlaskiej – Wissę Szczuczyn 3:1. W kolejnych grach kontrolnych Dąb między innymi uległ ŁKS-owi 1926 Łomża 0:5 i przegrał z KS Wasilków 0:1. Dąb pokonał także Sokoła Sokółka 3:1 oraz Pogranicze Kuźnica Białostocka 6:0.

Olimpia Zambrów – Dąb Dąbrowa Białostocka
Stadion Miejski w Zambrowie (boczne boisko), 7 marca 2015, godzina 12:00

5 komentarze na temat artykułu “Dąb ostatnim sparingpartnerem Olimpii

 1. Polo,
  gratuluję pierwszych naśladowców na forum.
  Kwestia napastników jest złożona, bo:
  1. w 2 lidze brakowało nam skuteczności; akcje stwarzaliśmy,
  2. możliwe, że obecni napastnicy odblokują się po odejściu Kamila,
  3. w sparingach nie graliśmy z zespołami o poziomie zbliżonym do 2 ligi,
  4. Leman, Poldi i Twardy w niektórych sparingach wyglądali dobrze.
  Przy okazji w środę oglądałem zespół z 6 miejsca z 2 ligi w PP. Znicz Pruszków do 61 minuty remisował z Lechem Poznań. Od 62 do 67 minuty obrona Znicza zwariowała i stracili 3 bramki. Finalnie przegrali 1:5, ale kondycyjnie, wytrzymałościowo, taktycznie, szybkościowo w porównaniu z ZKS wyglądali naprawdę dobrze. Po naszej dyskusji zwróciłem też uwagę na napastników. Mają na „9” Górskiego i uwierzcie mi facet robi różnicę.
  Wszystko jest przed nami. Do boju ZKS!!!!!!

 2. Gregu a co by było gdyby Zks został, tj.utrzymał się w 2 lidze i był na miejscu znicza lub błekitnych starg.szcze.Mam tu na myśli 1/4 konfrątacje PP.Jaki wtedy byłby wynik,oczywiście z tym składem jakim grała Olimpia w 2 lidze.

  • Fanie, „co by było gdyby?” Myślę, że nie było mocy sprawczej na utrzymanie, choć może skład jak na budżet w zeszłym sezonie był bardzo dobry. Nie pomagało zawirowanie z remontem stadionu, i trybunami przy sztucznym. Na starcie wiadomo było, że miało być pod górke, i było. Nie ma sensu porównywanie ani ze Zniczem ani Stargardem, bo to drużyny w zupełnie innych miejscach Polski, i w zupełnie innych miejscach organizacyjnie, budżetowo, czy kibicowsko. Jak na Zambrów i kase jaka jest, to mamy i tak więcej niż wiele zespołów z większych ośrodków. Lider 3-ciej w Zambrowie, to już samo w sobie sukces, biorąc pod uwagę miasto Elbląg i jego tradycje, wielkość itp.

 3. Panowie narazie tylko marzeniami w 2 lidze, nie dość że trzeba wygrać ligę to póżniej jeszcze baraże jak się nie mylę. Elbląg się wzmocnił i łatwo też nie odda awansu biorąc pod uwagę to że w sparingach wypadli bardzo dobrze pokonując ostatnio pierwszoligową Arke Gdynia.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *