Derbowe zwycięstwo na początek rundy wiosennej! (foto)

W derbach regionu, w ramach 18. kolejki I grupy III ligi piłki nożnej, Olimpia Zambrów wygrała przed własną publicznością z ŁKS-em 1926 Łomża. Jak na derby przystało, spotkanie obfitowało w wiele emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie kibice zgromadzeni na boisku bocznym stadion miejskiego obejrzeli aż 7 bramek, z czego 4 strzelili gracze zambrowskiego klubu. Tym samym biało-niebiescy udanie zainaugurowali rundę wiosenną.

Dziś na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią Olimpia Zambrów, w derbach byłego województwa łomżyńskiego, pokonała przed własną publicznością ŁKS 1926 Łomża 4:3 (2:1). Mecz odbył się w ramach 18. kolejki I grupy III ligi piłki nożnej.

Bardzo dobrze weszli w to spotkanie gospodarze, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mateusza Szymorka z prawej strony piłkę strzałem głową skierował do bramki Kamil Jackiewicz. Olimpia nie przestawała atakować. W 11. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Zalewski, jednak jego strzał z około 11 metra bramkarz ŁKS-u Paweł Lipiec odbił przed siebie. Cztery minuty później podopieczni Wiesława Jancewicza podwyższyli prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Michał Hryszko, który praktycznie sprzed samej linii bramkowej wpakował futbolówkę do siatki. Gracze z Łomży nie poddawali się i w kolejnych minutach również stworzyli kilka groźnych sytuacji. Po jednej z nich golkiper Olimpii Piotr Czapliński faulował przed polem karnym jednego z graczy przyjezdnych, przez co otrzymał żółtą kartkę. Do rzutu wolnego podszedł w tej sytuacji Eryk Rakowski, który ładnym strzałem pokonał bramkarza Olimpii. Tym samym ŁKS Łomża zmniejszył straty do Olimpii. W pierwszej połowie zambrowianie mieli jeszcze swoje szanse na kolejne bramki. Najbliżej podwyższenia wyniku był Łukasz Grzybowski, który w 33. minucie uderzył potężnie bez przyjęcia piłki sprzed pola karnego, jednak futbolówka odbiła się jedynie od poprzeczki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść gospodarzy.

Druga część gry rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza. To Olimpia częściej gościła na połowie rywala. Już trzy minuty po wznowieniu gry bliski szczęścia był Michał Kuczałek, jednak jego strzał głową z bliskiej odległości bramkarz ŁKS-u odbił na rzut rożny. W 50. minucie ładnie przed polem karnym gości przedarł się Łukasz Grzybowski, który po minięciu dwóch rywali oddał płaski strzał w kierunku bramki. W tej sytuacji bramkarz łomżyńskiego klubu nie miał jednak problemu z wyłapaniem futbolówki. Chwilę później gracze ŁKS-u zdołali doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z prawej strony ładny mocny strzał z pierwszej piłki Michała Kaputa znalazł drogę do bramki. Remis nie utrzymał się jednak długo. Już dwie minuty później w polu karnym ŁKS-u faulowany był Mateusz Ostaszewski i sędzia wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Łukasz Grzybowski i tym samym biało-niebiescy ponownie objęli prowadzenie w tym meczu. W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała i coraz częściej w polu karnym Olimpii gościli zawodnicy ŁKS-u. W 65. minucie znów mieliśmy remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki gospodarzy skierował Melao. Zambrowianie za wszelką cenę próbowali ponownie wyjść na prowadzenie. Już dwie minuty po stracie gola bliski tego celu był Kamil Zalewski, który w zamieszaniu w polu karnym trafił tylko w poprzeczkę. Kibice wybuchnęli radością w 80. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do bramki ŁKS-u skierował Michał Kuczałek. Zambrowianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale w 82. minucie Mateusz Jastrzębski, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, oddał zbyt lekki strzał, który bez problemu wyłapał golkiper gości. W końcówce ekipa z Łomży próbowała jeszcze wywieźć z Zambrowa choćby punkt, jednak bezskutecznie. Mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii 4:3, dzięki czemu zambrowianie udanie zainaugurowali rundę wiosenną III ligi.

Olimpia Zambrów – ŁKS 1926 Łomża 4:3
4` Kamil Jackiewicz, 15` Michał Hryszko, 53` (karny) Łukasz Grzybowski, 81` Michał Kuczałek – 22` Eryk Rakowski, 50` Michał Kaput, 65` Reinaldo Melao

Skład wyjściowy Olimpii: Piotr Czapliński, Mateusz Ostaszewski, Mateusz Szymorek, Michał Kuczałek, Przemysław Jastrzębski, Michał Domański, Łukasz Piłatowski, Kamil Zalewski, Michał Hryszko, Łukasz Grzybowski, Kamil Jackiewicz

Skład wyjściowy ŁKS-u: Paweł Lipiec, Eryk Rakowski, Konrad Kamienowski, Reinaldo Melao Do Nascimento, Michał Kaput, Marcin Świderski, Damian Gałązka, Michał Sadowski, Michał Tarnowski, Rafał Grabowski, Paweł Wasiulewski

Sędziowie: główny – Sebastian Załęski oraz liniowi – Marcin Adamski i Piotr Dzwonkowski.

Warto dodać, że w przerwie dzisiejszego meczu spośród 112 osób, które zakupiły bilety w cenie 10 zł, rozlosowano nagrody. Tym samym trzech kibiców otrzymało upominki ufundowane przez sponsorów.

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe w najbliższą niedzielę, 18 marca. Rywalem biało-niebieskich będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Z kolei najbliższy domowy mecz zambrowianie rozegrają 24 marca. Wówczas przyjdzie im się zmierzyć z Sokołem Ostróda.

Jeden komentarz na temat artykułu “Derbowe zwycięstwo na początek rundy wiosennej! (foto)