Derbowe zwycięstwo Olimpii

W sobotę 22 listopada Olimpia Zambrów pokonała przed własną publicznością ŁKS 1926 Łomża 5:2 (2:2) w derbach byłego województwa łomżyńskiego. Zambrowianie do 43. minuty przegrywali 0:2, ale remisowali już do przerwy. Trzy gole dla Olimpii zdobył Kamil Zapolnik, a po jednym trafieniu dołożyli Łukasz Grzybowski oraz Przemysław Jastrzębski.

olimpia-lks_news2

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 8. minucie zdobyli bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mariusz Baranowski, a piłki nie złapał kiksując Piotr Czapliński. Futbolówka odbiła się jeszcze od Alexa Rodiera i wpadła do bramki Olimpii. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Przemysława Jastrzębskiego strzelał Michał Poduch, ale piłkę złapał bramkarz ŁKS 1926 Łomża. W 23. minucie groźny strzał Michaela Sanniego z okolic pola karnego odbił nogami Piotr Czapliński. Trzy minuty później przed znakomitą szansą stanął Michał Twardowski, który zmarnował sytuację sam na sam z Maciejem Kowalskim. W 35. minucie na prawej stronie Michał Poduch podał do Mateusza Gula, a boczny obrońca Olimpii dośrodkował na głowę Kamila Zapolnika. Strzał „Zapola” wylądował na poprzeczce łomżyńskiej bramki, a następnie piłka opuściła boisko. W 41. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Mariusz Baranowski, a kolejne złe wyjście do piłki zanotował Piotr Czapliński. Golkiper Olimpii odbił futbolówkę od głowy Rafała Maćkowskiego. Napastnik przyjezdnych zorientował się i dopełnił formalności główkując do pustej bramki. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu Kacpra Lachowicza nad bramką ŁKS-u główkował Kamil Zapolnik. W 42. minucie strzał Michała Poducha z kilku metrów szczęśliwie z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. Dwie minuty później rewelacyjną piłkę w pole karne gości posłał Kacper Lachowicz, a dogranie Łukasza Grzybowskiego z pierwszej piłki wzdłuż bramki sfinalizował Kamil Zapolnik. W ostatniej minucie pierwszej połowy po dośrodkowaniu Łukasza Grzybowskiego do wyrównania doprowadził Kamil Zapolnik, który skuteczną główką zaskoczył bramkarza ŁKS-u 1926 Łomża.

olimpia-lks_news4

W 52. minucie dośrodkowanie Michała Poducha z prawej strony wylądowało na głowie Łukasza Grzybowskiego, który dał „biało-niebieskim” prowadzenie. Cztery minuty później Michał Twardowski zgrał piłkę w kierunku Kamila Zapolnika, który przelobował bramkarza, a lecącą obok słupka futbolówkę do siatki skierował głową Przemysław Jastrzębski. W 60. minucie w polu karnym gości po dwójkowej akcji z Kamilem Zapolnikiem faulowany był usiłujący oddać strzał Michał Kuczałek. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Kamil Zapolnik strzelając swojego dwudziestą bramkę w obecnym sezonie III ligi. W 75. minucie sprytny strzał Przemysława Jastrzębskiego z rzutu wolnego zatrzymał Maciej Kowalski. W ostatnim kwadransie żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji pod bramką przeciwnika i derbowy pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:2.

olimpia-lks_news5

Olimpia Zambrów – ŁKS 1926 Łomża 5:2 (2:2)
Bramki: Kamil Zapolnik 44′, 45′, 60′ (k), Łukasz Grzybowski 52′, Przemysław Jastrzębski 56′ – Alex Rodier 8′, Rafał Maćkowski 41′.

Olimpia: 1. Piotr Czapliński – 2. Mateusz Gul, 15. Łukasz Piłatowski, 5. Mariusz Gogol, 21. Kacper Lachowicz – 16. Michał Poduch (65′, 17. Michał Hryszko), 7. Michał Kuczałek, 20. Łukasz Grzybowski (75′, 8. Krystian Przyborowski), 9. Przemysław Jastrzębski (80′, 13. Mariusz Dzienis) – 18. Kamil Zapolnik, 22. Michał Twardowski (82′, 11. Tomasz Jaworowski).

ŁKS: 12. Maciej Kowalski – 7. Marcin Malinowski, 17. Kamil Stankiewicz, 11. Maciej Malinowski, 16. Kevin Ipina – 6. Alex Rodier (60′, 20. Marcin Kraska), 22. Tomasz Brzozowski, 15. Michael Sanni, 24. Mariusz Baranowski – 18. Marcin Świderski, 10. Rafał Maćkowski.

Żółte kartki: Tomasz Brzozowski, Maciej Malinowski, Michael Sanni (ŁKS).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Liniowi: Grzegorz Kawałko, Mateusz Skrzypko.

46 komentarze na temat artykułu “Derbowe zwycięstwo Olimpii

1. Dla ścisłości, Olimpia Elbląg osiągneła miano mistrza jesieni dwie kolejki temu. Dziś, po 2 kolejce wiosny rozegranej awansem, Olimpia Zambrów ma lidera, i zimową przerwe i przygotowania spędzi na pierwszym miejscu. Ha. A Elblążanie liczyli na lidera na długie zimowe wieczory.

2. Miało być 4-1 a jest 5-2. Na koniec los się do Nas uśmiechną :) a derby między Zks a łomżą z tego roku przejdą do historii podlaskiej piłki.Oby wiosna była nasza a Zambrów ponownie zawitał do 2-ligowego świata .Za dziś wielkie ukłonay dla zawodników trenera sztab itd . BRAWO i jeszcze raz BRAWO !!!

3. SZEF ZAMBROWSKIEJ JADZI UCIEKA I CHOWA SIĘ DO RADIOWOZU!! KOLEJNY PRAWILNIAK W TEJ EKIPIE, DRUGI PO UCZNIU KLASY POLICYJNEJ!!! BANDA CH…! NIE MA WAS!

4. Nie Was! Ceniasy ganiają gimnazjalistów i Kaszubska. Jak skoczyłem z Gregiem to głupio się tłumaczyła, że nas nie zaczepiali! Nie ma zespołu ŁKS!

5. admin moze jeszcze wiecej wpisow kibicow Jagi z Zambrowa kasowac co nie zmienia faktu ze w realu deratyzacja cwe(L)i postepuje a my rosniemy w sile

• „Zambrowie”, nie potępiaj Legionistów z Zambrowa, bo oni Patriotyczne oprawy potrafili robić, i frekwencja nie była gorsza niż jest obecnie (nie wiem czy to było ich wyłączną zasługą). Apeluję, o pokojowe relacje pomiędzy sympatykami innych klubów poza Olimpią Zambrów w Zambrowie. Musimy nauczyć się różnić w sposób ludzki. Apeluję o nie śpiewanie pieśni obraźliwych wobec jakiejkolwiek drużyny. Sznujmy opcje, zainteresowania itp.

• Aby te twoje apele polo przyniosły zamierzony efekt.Co miałeś na myśli mówiąc o tej „opcji zainteresowania”Zgoda legii z jagą graniczy z cudem .

• sorry Fanie za opóźnienie. Chyba każdy to czuje, że Legia i Jaga, to dwa światy i było by to trudne te dwa żywioły umieścić obok siebie w Zambrowie. Jednak dla dobra ZKS Olimpia Zambrów, lepiej by było, byśmy razem dopingowali jednemu zespołowi, Olimpii Zambrów. Kto przyjaźni się z Legionistami, niech sobie w spokoju dopinguje Legię, to samo z Jagiellonią (widział bym to bardziej poza stadionem). Jednak na trybunach, śpiewajmy pieśni dla dumy Podlasia. Źle to słychać jak lecą bluzgi na Legie albo Jage, i szkoda się rozpraszać takimi negatywnymi historiami. Mi chodzi o to byśmy umieli mieć swoje zdanie, różnić sie, a jednocześnie szanować i razem dopingować Olimpie Zambrów.

• tabela nie kłamie, mamy lidera. Jednak z tymi kolanami, to bym nie przesadzał. Kto oglądał meczyk w Łomży w lato, widział, że bramki dla nas padły dopiero w samej końcówce. Poza tym gra techniczna Łomżynian wówczas wyglądała bardzo dobrze. W Zambrowie udało im się już prowadzić, i klasowy zespół by tego mógł już nie oddać. Łomża nie jest zła, tam brakować możę jedynie wiecej ducha wiary w zwycięstwo. Łomża może przeżywać kłopoty natury finansowej, i jeśli uda im się zorganizować, to będą bardzo groźni.

6. Prosze cie (J)ebać tą waszą jage. Co? wY w sile rosniecie? haha, prosze cie dałnie… Nic nie robicie tylko siedzicie w chacie i podziwiacie wasze szaliczki jAGI a na ulicy boicie sie przyznac ze z jAGI bo wpie*dol byscie lamusy dostali… żal mi was i tej waszej jAGI. W Zambrowie tylko ZKS i (L).

7. W Zambrowie tylko O(L)IMPIA ZAMBRÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LEGIA WARSZAWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (J)ebać jage.

8. I ja tam byłem. miód i wino piłem :-) W mojej ocenie:
    Po pierwsze. Piłkarsko to była różnica klas. W dwumeczu 8:2. Gdyby nasz bramkarz nie zwariował w ostatnim meczu to ŁKS nie miałby nic do powiedzenia. Cenię wywarzone i zdystansowane opinie Polo, ale zgadzam się z Gr, że w tym meczu ŁKS był na kolanach. Cały dorobek z 2 połowy to 2 niecelne strzały i problem z wyjściem z własnej połowy.
    Po drugie. Bardzo podobało mi się podziękowanie piłkarzy i kibiców po meczu.
    Po trzecie. Mamy lidera!!
    Po czwartek. Piłkarsko nie jesteśmy jeszcze gotowi na 2 ligę i należy już planować działania zarówno od strony sportkowej jak i organizacyjno-finansowej.
    Po piąte. Bura za zabezpieczenie meczu. Sytuacja, w której kibice ŁKS-u wtargnęli na parking przed klubem, doprowadziła do poważnego niezbezpieczeństwa.
    Po szóste. Kaszubek mógłby się mierzyć z Usain Boltem na 100 metrów :-)
    Po siódme. Gr lubię 6 na 9, ale 2 na 20 niekoniecznie. Potrzebowalibyśmy Kalidowa do pomocy :-))
    Po ósme. Szkoda, że kibice nie zjednoczyli się na ten mecz. W Lublinie powstała inicjatywa Motor United i wszystkie frakcje kibicują jednej drużynie. Spotkajcie się i dogadajcie chłopaki.

9. znowu to samo… wyzwiska, obelgi itp. Jeżeli nie potraficie się dogadać i złączyć wspólnie dla klubu na stadionie to zamknijcie się już tu na forum :) bo to już żałosne się robi.

10. A wiecie kibice z Zambropwa którzy kibicują (L) jak są nazywani na mazowszu? otóż nazywa się ich ,, cioty ze wschodu,,a oni dalej za legią.Tyle że na legii pewnie byli jak wycieczka ze szkoły jechała.

11. W Zambrowie liczy się tylko ZKS Olimpia Zambrów. Panowie nie obraźcie się, ale moi znajomi kibice z J i L niewiele wiedzą o wspierających ich kibicach z Zambrowa. Stwórzmy silną ekipę dla naszej drużyny! Osobiście śledzę wyniki J w Ekstraklasie, ale w LE kibicowałem też L.

12. Chciało by się powiedzieć: Po co Wy gracie jak Wy kibiców nie macie.Ale w Zambrowie kibic Zks-u być musi ! Zgodzę się z przedmówcą,że jest potrzebny ktoś(?) aby tchnoł nowego ducha i wszystko było normalnie.Co nie którym na tym forum chodzi wyłącznie o to,aby się wzajemnie zwalczać,a przecież nie o to chodzi.Więcej sportu mniej wojenek! Pozdrawiam (przyszłych) prawdziwych fanów,kibiców i sympatyków Zambrowskiego klubu.

13. W związku z tym, że nasze >”forum”< jest anonimowe, kto chce (prowokator skądkolwiek), może tutaj obrażać Łomże, Warszawe, Białystok… dowolnie i bez konsekwencji psując humory wszystkim. Nie zgadzam się na antagonizowanie nas kibiców między sobą. Szacunek się należy każdemu i każdej drużynie. Może by jeden z drugim przedstawił sie z imienia i nazwiska jak chce kogoś obraźić? Zgodze się z Gregiem, że ani Warszawa ani Białystok, nie zawracają sobie głowy grupą 20-tu osób z młynu w Zambrowie. Oficjalnie to ani L ani J nie przyznają sie do grupki kiboli z Zambrowa. Zajmijmy się Olimpią Zambrów. Zostawmy Barcelone, Reale, Wisły, i inne kluby ich własnym kibicom. Nikogo nie obchodzi zgoda z Zambrowem. (no może jakieś inne miejscowości podobne do Zambrowa mogą być zainteresowane)

14. Dla uzupełnienia: Zambrów ma 20 tyś. mieszk. a OLIMPIA ZAMBRÓW gra na IV-tym poziomie rozgrywkowym (III-cia liga). Który klub z Ekstraklasy marzy o zgodzie z Zambrowem, gdzie na trybunach pojawia się do 300-tu osób w porywach? Warszawa, to 2 mln. mieszkańców, Białystok to 300 tys. Zambrów jest zbyt mały, i gra zbyt nisko, aby jakieś duże miasto nie wstydziło się Nas. Bądźmy REALISTAMI. OLIMPIA ZAMBRÓW!!!!!!

15. myślę, że wielu kibiców z chęcią zapoznało by się z podsumowaniem rundy jesiennej z perspektywy trenera, pana Krzysztofa Zalewskiego, piłkarzy jak i reszty zarządu. Które mecze np. były najtrudniejsze? Dobrze było by podsumować znakomite transfery i co przyczyniło się do tego. Jaka jest przyszłość kadrowa zespołu Olimpii Zambrów? Jaka jest tajemnica sukcesu w poprawie wyszkolenia technicznego i skuteczności strzeleckiej całego zespołu. Komentarz o formie Zapolnika. Czy wprowadzone zostały nowe metody treningowe? Czy baza treningowa będzie poszerzana o nowe obiekty (np. treningowe trawiaste)? Czy zespół mierzy w mistrzostwo III-ciej ligi w obecnym sezonie i co może w tym pomóc? Jaki jest budżet Olimpii Zambrów na tle innych zespołów III-ciej ligi pod-war-maz? Jaka jest też najbliższa przyszłość zawodowa samego pana Krzysztofa? Czy planuje zostać na dłużej w Zambrowie?

16. Pytania są zasadne. Klub chyba nie wierzy, że ten zespół ma za sobą pozytywnie zakręconych wariatów! ZKS!! Cały czas są za Wami zwariowani ludzie, którzy marzą o romantycznej przygodzie Olimpii Zambrów!! Prosimy o odpowiedź klubu.

17. po obejrzeniu relacji kibiców ŁKS 1926 Łomża z meczyku w Zambrowie, to muszę przyznać, że takie transparenty to trzeba umieć robić. Ile oni się napracowali, aż mi ich się żal robi. Jedynie zastanowiło mnie, że transparent był w kolorach biało-czerwonych??? (Czyżby do obrażania Zambrowa użyto starego transparentu do wychwalania Łomży?, naprawde dziwne) I do tego przygotowali symbol Jagi, Legioniści z Zambrowa mogli odetchnąć z ulgą. Na szczęście dla nich nie doszło do odwrócenia symbolu Legii. To są kibice prawdziwi, oddani, inteligentni, i chciało im się ruszyć tyłki na wyjazd do Zambrowa.

18. Zacznijcie jeździć na wyjazdowe mecze i śpiewajcie tylko przyśpiewki Zksu a nie wjeżdżacie na Legię i Jagę … I weźcie wszyscy się w garść i zacznijcie Dopingować tylko Zks bo to jest Nasza Duma Zambrowa a nie jakaś Jaga i Legia co nie jest z naszego Regionuu !