Derby województwa w II lidze

W niedzielne popołudnie 27 kwietnia zambrowianie po raz kolejny podejmą próbę przełamania serii porażek przed własną publicznością. W derbach województwa podlaskiego Olimpia Zambrów podejmie zespół Wigier Suwałki. Początek meczu o 16:00.

Po środowych meczach 26. kolejki II ligi wschodniej Olimpia Zambrów spadła w tabeli o dwie lokaty, bowiem wyprzedziły ją zwycięskie ekipy Garbarni Kraków i Motoru Lublin. „Biało-niebiescy” zajmują obecnie piętnastą lokatę z 27 punktami i bilansem 30:37. W oczy radzi przede wszystkim wiosenna bezradność Olimpii na własnym boisku. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego przegrali cztery spotkania domowe strzelając jedynie trzy bramki, które padły w pierwszym meczu przeciwko Wiśle Puławy.

Na brak skuteczności mogą narzekać także piłkarze Wigier Suwałki, którzy zremisowali na wiosnę pięć spotkań z rzędu, z czego trzy ostatnie bezbramkowo. W środę suwalczanie na wyjeździe podzielili się punktami z najlepszym zespołem wiosny – Legionovią Legionowo, choć szanse na zwycięstwo miały obydwa zespoły. Wigry to zespół z pierwszoligowymi aspiracjami, który ma na koncie 41 punktów (bilans bramkowy 32:27) i traci sześć „oczek” do premiowanego awansem drugiego miejsca.

W rundzie jesiennej podopieczni Krzysztofa Zalewskiego przegrali w Suwałkach 1:3 (0:3). Gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie po strzale Piotra Karłowicza, choć futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej całym obwodem. Kolejne dwa gole, które padły w pierwszej połowie, były dziełem Dawita Makaradze. Zambrowianie zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Kamila Zapolnika w 83. minucie meczu.

W przerwie zimowej Olimpia zremisowała w sparingu na sztucznym boisku w Zambrowie z Wigrami Suwałki 1:1 (1:1). W 9. minucie szybką akcję lewą stroną przeprowadziły Wigry, a dośrodkowanie Karola Mackiewicza wykorzystał Marcin Tarnowski, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Piotra Czaplińskiego. W 33. minucie piłkę w polu karnym Wigier przełożył Kamil Zapolnik, podał do Bartłomieja Dołubizny, który mocnym strzałem nie dał szans Karolowi Salikowi.

fotorelacja_dp_news
W zimowym sparingu gola dla Olimpii Zambrów zdobył Bartłomiej Dołubizna / fot. Don Pacha

Najskuteczniejszym strzelcem w zespole Donatasa Venceviciusa jest Tomasz Tuttas, który zdobył siedem bramek w II lidze. Po cztery gole mają na swoim koncie Piotr Karłowicz oraz Dawit Makaradze.

Sędzią niedzielnego meczu Olimpia Zambrów – Wigry Suwałki będzie Piotr Łęgosz z Włocławka.

3 komentarze na temat artykułu “Derby województwa w II lidze

1. Panowie czy byśmy grali najlepszą 11 jaką na dzień dzisiejszy mamy,czy tymi głodnymi gry młodszymi zawodnikami to i tak ten poziom ligowy nas przerasta,oby do końca tego sezonu Olimpia nie była tylko”chłopcem do bicia”.

2. Fan chyba niestety sie na to zanosi ze jednak bedziemy druzyna do bicia bo Ci zawodnicy tak naprawde nie maja juz o co walczyc. Teraz powinno dostac szanse paru juniorow zeby dac jakis bodziec do walki tym bardziej doswiaczonym i zrezygnowanym zawodnikom ktorzy grali do tej pory.