Dominik Lemanek piłkarzem Olimpii

Pierwszym zimowym wzmocnieniem Olimpii Zambrów został 26-letni Dominik Lemanek. Pomocnik w rundzie jesiennej występował w trzecioligowym MKS-ie Polonia Warszawa.

– To doświadczony zawodnik, który ostatnio grał w Polonii. Wcześniej występował między innymi na boiskach drugiej ligi w Bałtyku Gdynia. To ofensywny piłkarz, który może zagrać na kilku pozycjach, więc jest bardzo uniwersalny – ocenił nowy nabytek szkoleniowiec Olimpii, Krzysztof Zalewski.

Dominik Lemanek urodził się 3 stycznia 1989 roku w Mławie. Piłkarską karierę rozpoczął w miejscowym MKS-ie Mława, z którego trafił do Polonii Warszawa. W 2009 roku pomocnik zaliczył debiut w Ekstraklasie, w której rozegrał łącznie dwa spotkania (68 minut). W kolejnych sezonach był zawodnikiem Bałtyku Gdynia i Mławianki Mława, a w 2014 roku trafił do MKS-u Polonia Warszawa.

W rundzie jesiennej Dominik Lemanek wystąpił w piętnastu spotkaniach III ligi, w których zdobył dwie bramki. W grudniu 2014 roku zawodnik rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron.

– Obecnie szukamy dwóch zawodników. Chcemy pozyskać jeszcze jednego obrońcę oraz jednego zawodnika ofensywnego – skomentował kolejne przymiarki transferowe trener Olimpii Zambrów.

Gol Dominika Lemanka w meczu Młodej Ekstraklasy Polonia – Lech w 2009 roku:

foto – Dumastolicy.pl

4 komentarze na temat artykułu “Dominik Lemanek piłkarzem Olimpii

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *