Dotkliwa porażka w Częstochowie

Aż 7 bramek oglądali kibice zgromadzeni na Miejskim Stadionie Piłkarskim w Częstochowie, gdzie miejscowy Raków podejmował Olimpię Zambrów. Niestety, spośród tych goli tylko dwa były autorstwa zawodników biało-niebieskich. Do siatki rywala w barwach zambrowskiego klubu trafiali Lemanek i Twardowski.

Przed dzisiejszym spotkaniem Olimpia mogła pochwalić się trzema ostatnimi meczami ligowymi bez porażki. Pomimo tego faworytem pojedynku byli gospodarze, którzy w tabeli znajdowali się sześć miejsc wyżej, niż rywal z Zambrowa.

Pierwszą bramkę Raków zdobył już w 16. minucie, kiedy to piękne prostopadłe podanie otrzymał Piotr Malinowski, który przeniósł piłkę nad Piotrem Czaplińskim. Olimpia odpowiedziała dość szybko, bo już 10 minut później doprowadziła do wyrównania. Strzelcem bramki był Dominik Lemanek, który w zamieszaniu podbramkowym, po rzucie rożnym, zachował się najprzytomniej i wpakował piłkę do siatki. Podrażnieni gospodarze próbowali znów wyjść na prowadzenie. Sztuka ta udała się już w 32. minucie. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Piotr Malinowski. Więcej bramek w pierwszej połowie kibice nie oglądali.

W pierwszych dwudziestu minutach drugiej połowy zawodnicy obu zespołów walczyli głównie w środku pola. Prrzewagę optyczną mieli jednak zawodnicy z Częstochowy. Swoją dominację potwierdzili zdobyciem w 64. minucie trzeciej bramki. W tej sytuacji Czaplińskiego głową pokonał Kacper Łazaj. Dziesięć minut później zambrowianie zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Najpierw piłka po strzale Murawskego odbiła się od słupka, ale po dobitce Michała Twardowskiego znalazła drogę do bramki. Niestety, w 81. minucie „skrzydła” naszym zawodnikom podciął Maksym Kowal, który w 81. minucie wykorzystał dośrodkowanie od Malinowskiego i głową umieścił piłkę w bramce. Podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry dobił Rafał Figiel, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Malinowskim. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2 na korzyść Rakowa Częstochowa.

Raków Częstochowa – Olimpia Zambrów 5:2
Bramki: 16′, 32′ Piotr Malinowski, 64′ Kacper Łazaj, 81′ Maksym Kowal, 88′ (karny) Rafał Figiel – 26′ Dominik Lemanek, 74′ Michał Twardowski

Raków wystąpił w składzie: Mateusz Kos – Adam Waszkiewicz, Adrian Klepczyński, Błażej Radler, Łukasz Góra (66′ – Przemysław Mońka) – Kacper Łazaj (64′ – Kamil Wojtyra), Rafał Figiel, Matheus Bissi (89′ – Jakub Piątek), Dawid Kamiński, Piotr Malinowski – Wojciech Okińczyc (73′ – Maksym Kowal)

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Patryk Szymański (46′ – Piotr Murawski), Michał Kuczałek, Krystian Pomorski (46′ – Arkadiusz Mroczkowski), Dominik Lemanek, Przemysław Jastrzębski (77′ – Karol Buzun) – Kamil Zapolnik (61′ – Michał Twardowski)

Żółte kartki: Okińczyc – Pomorski, Mroczkowski, Gogol

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko)
Widzów: ok. 1440

W kolejnym meczu Olimpia Zambrów podejmie u siebie Błękitnych Stargard Szczeciński. Mecz zaplanowany jest na 12 września na godz. 16.00.

19 komentarze na temat artykułu “Dotkliwa porażka w Częstochowie

1. Wiem że jestem znany na tym forum z ciętego języka, szkoda że nie przegraliśmy 15:2 jak ostatnio Narew Ostrołęka, panowie zawodnicy Olimpii kiedy Wy zabierzecie się do roboty ??? Tak reprezentujecie naszą Olimpię ?? i nasz ukochany Zambrów na szczeblu całej Polski ??? niedługo obudzicie się w z ręką w nocniku i będzie 3 liga ale to już będzie za późno na utrzymanie się w 2 lidze. 3 porażki,3 remisy, 1 zwycięstwo nie sądzicie że to jest za mało w 7 meczach ligowych w 2 lidze????? jest wspaniała zambrowska publiczność która zawsze dopinguje mecze na własnym boisku tylko Wy zawodnicy Olimpii Zambrów nie odzwierciedlacie tego na własnym boisku Waszą grą!!!!!!!!! nie gracie u siebie przy pustych trybunach a kibice oczekują o wiele więcej od Was zawodników Olimpii w 2 lidze !!!!!! czyżby powiewa w Olimpii amatorszczyzna??? jak tak to na pewno nie na 2 ligę!!!! jak tak dalej będziecie grali zawodnicy Olimpii to niedługo to będziecie grali przy prawie pustych trybunach bo kibice oczekują wiele więcej od Was w lidze!!!!! a cierpliwość się powoli kończy wspanialej publiczności w Zambrowie. Miejmy nadzieję że wreszcie wygramy u siebie z Błękitnymi.

2. Jeśli w przerwie zimowej nie bedzie bardzo poważnych wzmocnień to spadej jest pewny bo ten skład jest za słaby na utrzymanie. Jeśli wzmocnienia mają być to trzeba pracować nad tym już teraz żeby na początek okresu przygotowawczego w zimie trener miał już wszystkich nowych zawodników do dyspozycji. Jeśli wzmocnienia będą dokonywane w przerwie zimowej w trakcie okresu przygotowawczego to też nic z tego nie bedzie bo trener nie bedzie miał czasu zgrać nowych zawodników z pozostałymi. Zarząd musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy naprawdę chce drugiej ligi w następnym sezonie bo jeśli teraz spadniemy to już nigdy nie zdołamy wrócić na ten szczebel rozgrywek II ligi.

3. Porażka może i dotkliwa ale wynik przynajmniej pokazuje ze walczyli nasi chłopcy do końca i nie przegrali do 0
    walczcie do końca nie poddawajcie się a my zawsze będziemy stali za wami murem
    ZKS najlepszy jest

4. Najbardziej dziwi mnie fakt, że mamy naprawdę fajną drużynę a sponsorów brak. Jest oczywiście kilku i chwała im za to i wielki szacunek, ale nie ma co ukrywać oni tylko dokładają tyle aby Olimpia miała za co jeździć na mecze. Tu potrzebny jest sponsor który wyłożył by spore pieniądze na transfery bo bez tego ciężko będzie coś znaczyć w 2 lidze. Może w klubie powinni zatrudnić kogoś od reklamy albo właśnie człowieka który jeździł by po większych firmach i szukał jakiegoś sponsora strategicznego dla Olimpii. Nie musi być to firma z Zambrowa jest w woj. Podlaskim dużo miast w których są duże firmy, które być może są sponsorami swoich drużyn w 4 ligach czy coś a chciałyby być sponsorem drużyny 2 ligowej która reprezentowała by ją na skale całej Polski. W większych firmach też są na pewno ludzie którzy pasjonują się piłką nożną i chcieliby mieć jakiś wkład w drużynę. Można nawet pojechać, rozdać kilka zaproszeń właścicielom firm na spotkania domowe Olimpii, żeby zobaczyli jak wygląda stadion, doping i jakie emocje towarzyszą takim meczom. Można było dać takim firmom zaproszenia na mecz jak graliśmy z Elblągiem mecz o mistrzostwo czy później na mecz barażowy gdzie były fantastyczne emocje a jak wiadomo człowiek uwielbia takie emocje :) Być może ciężko przekonać właściciela firmy do wykładania pienidzy na drużynę przy biurku i kawie ale danie mu możliwości zobaczenia jak to wygląda naprawdę i jakie emocje towarzyszą takim meczom już na stadionie jest jakoś opcją i zwiększa szansę na pozytywne zakończenie takich negocjacji czy też w ogóle rozpoczęcie rozmów.

5. Zna się ktoś może na obróbce graficznej?
    Potrzebuję paru zdjęć w formacie 100×100cm w formacie pdf bądź podobnym. Chodzi mi o coś takiego, jeśli ktoś chce i potrafi do tego dorzucić, więcej efektów to będę bardzo zadowolony. W zamyśle będzie to coś małego na płot, jakieś machajki itp.
    myślę o takim projekcie z herbem Olimpii
    Także jak coś, ktoś potrafi będę czekał. Myślę, że powinien znaleźć się chociaż jeden taki grafik w mieście.

6. CHŁOPAKI DOPÓKI BĘDZIECIE ZOSTAWIALI SWOJE ZDROWIE NA BOISKU I SERCE DAWALI OLIMPII, DOPÓTY MY BĘDZIEMY ZAWSZE ZDZIERALI DLA WAS NASZE GARDŁA!!!
    ZAWSZE I WSZĘDZIE OLIMPIA NAJLEPSZA BĘDZIE!!!

7. Mlekowita, Dobroplast (AFG) z tymi trzeba się dogadywać, ale nie na gębe tylko profesjonalnie! Te firmy stać nawet na ekstraklasę (AFG – to korporacja szwajcarska, która nie żałuje na sport w swoim kraju!, Dobroplast sam wystarczyłby być może nawet na 1 ligę – ale trzeba umieć z nimi zagadać, sam nikt nie przyjdzie!).
    Liczymy na podjęcie rozmów przez Zarząd naszego klubu i jak się uda, to efekty będą odczuwalne!
    Powodzenia!
    Ps.
    Dzięki wszystkim dotychczasowym sponsorom(z miastem łącznie), że dzięki Nim jesteśmy reprezentowani na szczeblu centralnym!

8. Popieram post nr.8 bez strategicznego sponsora nic nie uda się w 2 lidze, ale nad tym powinien myśleć zarząd ZKS Olimpii, dam Wam przykład kiedyś Olimpia jak pamiętam grała z Wigrami Suwałki bodajże w 4 lidze, i zobaczcie teraz gdzie jest Olimpia a w której lidze są teraz Wigry Suwałki, bardzo łatwo jest spaść z 2 ligi ale awansować jest b.trudno, chyba że Włodarze Olimpii olewają to sobie????i już myślą o powrocie do 3 ligi. i jak spadniemy do 3 ligi to będzie cofnięcie się (w erę prozaiku) ze wszystkim!!!!! te wzmocnienia co teraz zrobiła Olimpia to jest za mało no i oczywiście za słabi zawodnicy ja rozumiem że budżet jest b.mały,ale co robił zarząd przed zaczęciem 2 ligi???? żeby znaleźć b.dobrego sponsora (amatorszczyzna). Włodarze Olimpii sami zobaczcie teraz po frekwencji kibiców jak tak dalej będzie to i kibice przestaną powoli przechodzić na mecze!!!! nie sztuka żyć z dnia na co dzień ale trzeba myśleć o przyszłości!!! Potrzebny jest b,dobry manager d/s rozwoju i kreatywności naszej Olimpii bo chyba takiego nie posiadamy. nie wspominając o skautingu.nie trzeba się opierać na głównym sponsorze czyli U.M. Zambrów nie tędy droga!!! przecież P.Burmistrz też ma swój budżet którego nie może przekroczyć. Potrzeba KREATYWNOŚCI dla naszej ukochanej OLIMPII !!! ALE O TYM POWINIEN POMYŚLEĆ ZARZĄD ZKS OLIMPII. bo jak tak dalej będzie to nieunikniony będzie spadek do 3 ligi,a i tam też się już b.dużo pozmieniało.

9. Na dzień dzisiejszy wzmocnień spodziewać się raczej nie można. Jak coś to w przerwie zimowej,też myśle i wierze,że coś w tej kwestii zmieni się. Kadrę mamy taką jaką mamy,sponsorów tak samo.Ktoś wcześniej napisał,że sprawy transwerowe i finansowe trzeba „ogarniać”nieco wcześniej-racja .

10. ( Olimpijczyk) jak chcesz to nie czytaj moich postów i trochę się znam na piłce nożnej bo sam grałem w naszej ukochanej Olimpii (jako lewy pomocnik) a moimi trenerami byli najpierw Pan. Wojsz a później Pan. Dąbrowski tak dla formalności. Od tego jest forum żeby chwalić lub też krytykować naszą Olimpię oraz cały zarząd, jestem ciekaw czy Ty ( Olimpijczyk) znasz się na piłce nożnej??? a przede wszystkim profesjonalnej i klubowej piłce nożnej, jak tak to się wypowiedz a nie bla bla itd .itp…..

11. “Czy wygrywasz, czy nie ja i tak kocham Cię.
    W moim sercu zawsze jest OLIMPIA ZAMBRÓW ZKS”
    Chłopaki dali z siebie wszystko. Wracamy pod ścianę w meczu z Błękitnymi. Celem zespołu jest utrzymanie się w 2 lidzie. Pozostali zaczynają łapać punkty. Super sytuacją byłoby zdobycie większej liczby punktów i gra pod mniejszą presją. Wydaje się jednak, że przy tym celu możemy mieć walkę do ostatniego meczu o utrzymanie. Każdy punkt będzie miał znaczenie w ostatecznym rozrachunku.
    Głowy do góry. Musimy dać z siebie wszystko z Błękitnymi.

12. Sorry Zambrów, ale waszą szansą jest tylko to , że Błękitni dalej będą dołować z formą…
    Mam jednak nadzieję, że w końcu zaskoczą… bo kiedyś muszą. Trzymam za nich kciuki!