Druga z rzędu porażka Olimpii. Jutro szansa na przełamanie

Nasza drużyna rozegrała kolejny mecz ligowy rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Tym razem zmierzyła się na wyjeździe z wyżej notowaną Lechią Tomaszów Mazowiecki. Niestety, zambrowianie ulegli rywalowi 3:2, notując drugą z rzędu porażkę.

28 marca Olimpia Zambrów na wyjeździe zmierzyła się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Było to zaległe spotkanie rozegrane w ramach 19. kolejki I grupy III ligi.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli gracze Olimpii. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy gracz naszego zespołu Kamil Jackiewicz. Niestety, pięć minut później gospodarze zdołali wyrównać stan gry po strzale Kamila Cyrana. Jeszcze przed przerwą Lechia zdołała wyjść na prowadzenie, po bramce Tomasza Płonki. Nadzieje na wywiezienie choćby punktu z Tomaszowa Mazowieckiego pojawiły się w 77. minucie, kiedy to Łukasz Grzybowski wykorzystał rzut karny i tym samym doprowadził do remisu. Podopieczni Wiesława Jancewicza nie cieszyli się jednak zbyt długo z takiego stanu gry, bowiem zaledwie dwie minuty później gospodarzy na prowadzenie ponownie wyprowadził Tomasz Płonka.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Tomaszów Mazowiecki 3:2. Szkoda, że mimo strzelonych dwóch bramek w trudnym wyjazdowym meczu z Lechią nie udało się zdobyć choćby punktu.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Olimpia Zambrów 2:3
36′ Kamil Cyran, 45′, 79′ Tomasz Płonka – 31′ Kamil Jackiewicz, 77′ (karny) Łukasz Grzybowski

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński, Mateusz Szymorek, Michał Kuczałek, Łukasz Piłatowski, Michał Domański, Mateusz Prolejko (64′ Mateusz Jastrzębski), Łukasz Grzybowski, Patryk Malinowski (60′ Emil Łupiński), Kamil Zalewski, Michał Hryszko (85′ Łukasz Gryko), Kamil Jackiewicz

Szansa na przełamanie będzie już w najbliższą sobotę, 31 marca. Wówczas Olimpia ponownie rozegra mecz wyjazdowy. Tym razem rywalem będzie znajdująca się oczko wyżej w tabeli Victoria Sulejówek. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Zambrowie górą była Olimpia, która wygrała 3:1. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Jeden komentarz na temat artykułu “Druga z rzędu porażka Olimpii. Jutro szansa na przełamanie