Drugie sparingowe zwycięstwo Olimpii

Drugie zwycięstwo sparingowe zanotowali w środę, 6 lipca piłkarze Olimpii, którzy pokonali na boisku w Olecku MKS Ełk 4:2.

Pierwsze dwie bramki dla Olimpii padły w pierwszej połowie. Najpierw na listę strzelców wpisał się w 35. minucie testowany Sebastian Szerszeń, a siedem minut później wynik podwyższył kolejny testowany gracz – Michał Świderski. Trzy minuty po wznowieniu gry trzeciego gola dla zambrowskiego klubu zdobył Paweł Drażba. Czwartą bramkę dołożył jeszcze w 80. minucie Karol Buzun. Dla ełckiego klubu jedną bramkę zdobył Tomasz Tuttas, natomiast druga padła po samobójczym trafieniu jednego z zawodników Olimpii.

MKS Ełk 2:4 Olimpia Zambrów
Tomasz Tuttas, bramka samobójcza – Sebastian Szerszeń, Michał Świderski, Paweł Drażba, Karol Buzun

Olimpia wystąpiła w składzie:
(I połowa) Piotr Czapliński – Jakub Kabala, Mariusz Gogol, Łukasz Piłatowski, Rafał Zaborowski, Michał Świderski, Mateusz Pielak, Daniel Michałowski, Damian Jaroń, Patryk Kamiński, Sebastian Szerszeń

(II połowa) Marcin Kapica – Michał Hryszko, Mariusz Gogol, Łukasz Piłatowski, Hubert Kotus, Karol Buzun, Łukasz Grzybowski, Aleksandar Atanacković, Bartosz Biel, Przemysław Jastrzębski, Paweł Drażba

Olimpia Zambrów po raz pierwszy testowała wczoraj: Jakuba Kabalę, Rafała Zaborowskiego, Patryka Kamińskiego (wszyscy Ursus Warszawa), Michała Świderskiego (Znicz Biała Piska), Damiana Jaronia (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Sebastiana Szerszenia (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Huberta Kotusa (Świt Skolwin), Aleksandra Atanackovicia i Bartosza Biela (obaj Wigry Suwałki).

Było to drugie sparingowe zwycięstwo podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka w trwającym cyklu przygotowawczym do nowego sezonu. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu towarzyskim zambrowianie pokonali w minioną sobotę w Łysych IV-ligową Tęczę Łyse 5:0. Kolejny sparing Olimpia rozegra już 9 lipca. Rywalem biało-niebieskich będzie I-ligowy Stomil Olsztyn. Spotkanie odbędzie się w Kobyłce. Początek o godz. 11:00.