Festiwal nieskuteczności w Zambrowie

W domowym spotkaniu w ramach 19. kolejki III ligi Olimpia Zambrów zgodnie z oczekiwaniami pokonała Czarnych Olecko i wykorzystała potknięcie Olimpii 2004 Elbląg wskakując na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych byłych zawodników Olimpii Zambrów: śp. Mirosława Głębockiego i Mirosława Modzelewskiego.

Pierwszy atak na bramkę gości zambrowianie przeprowadzili w 10. minucie, gdy dwóch obrońców ograł Michał Poduch, a jego uderzenie z 7 metrów okazało się minimalnie niecelne. Osiem minut później na strzał zdecydował się Mateusz Butkiewicz, jednak Andrzej Miliszewski z ogromnym wysiłkiem zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny. W 20. minucie świetne prostopadłe podanie otrzymał Łukasz Grzybowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pomocnik Olimpii miał bardzo dużo czasu na zastanowienie się nad sposobem zakończenia akcji i ostatecznie strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi gości. W 23. minucie ucierpiał Michał Hryszko, który w ferworze walki został przypadkowo uderzony przez jednego z rywali łokciem w twarz. W przeciągu kolejnych 20 minut podopieczni Krzysztofa Zalewskiego skonstruowali co najmniej sześć akcji, po których powinny paść bramki. W 26. minucie Michał Poduch podawał do Łukasza Grzybowskiego, który zmarnował szansę na zdobycie swojej drugiej bramki w tym meczu. Groźnie było również dwie minuty później, aczkolwiek i w tym przypadku piłkarzom Olimpii zabrakło pomysłu na skuteczne wykończenie akcji. W 31. minucie po podaniu Michała Kuczałka na strzał z obrębu pola karnego zdecydował się Michał Hryszko, a poprawka z 5 metrów w wykonaniu Łukasza Grzybowskiego poszybowała nad poprzeczką. W 39. minucie po dośrodkowaniu Pawła Olszewskiego z prawej strony boiska obok słupka główkował „Grzybek”. Dwie stuprocentowe szanse Olimpia stworzyła sobie również w 40. minucie meczu. Najpierw bramkarza gości strzałem z kilku metrów próbował zaskoczyć Łukasz Grzybowski, a następnie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi wyraźnie zaskoczonego Michała Hryszko, który stojąc przed pustą bramką instynktownie uderzył posyłając futbolówkę 3 metry nad poprzeczką. Po upływie niecałej minuty niecelnie głową uderzał Grzegorz Jóźwiak.

Druga połowa toczyła się w towarzystwie zdecydowanie mniej korzystnych warunków atmosferycznych, gdyż w przerwie nasiliły się opady śniegu. Od zaskakującego ciosu mogli zacząć przyjezdni, którzy w 46. minucie stworzyli sobie jedną z nielicznych akcji, po której zmuszony do wysiłku był Piotr Czapliński, który stanął oko w oko z napastnikiem Czarnych i zdołał zbić piłkę na korner. W 51. minucie na strzał z jedenastu metrów zdecydował się Michał Kuczałek, jednak posłał piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Andrzeja Miliszewskiego. Cztery minuty później w indywidualnej akcji dwóch rywali wymanewrował Łukasz Grzybowski, który w sytuacji sam na sam uderzył wprost w bramkarza. W 62. minucie piłkę rywalowi na jego połowie odebrał Michał Hryszko, który podciągnął z nią w pole karne i dograł do Michała Poducha, który dopełnił formalności umieszczając futbolówkę w pustej bramce. W 81. minucie Paweł Olszewski podał do Tomasza Jaworowskiego, którego uderzenie po krótkim rogu zmierzało w światło bramki, jednak gości przed utratą gola uratował bramkarz. W 85. minucie kolejną „setkę” zmarnował Tomasz Jaworowski. Pięć minut poźniej dobrze w kierunku Tomasza Jaworowskiego podawał Łukasz Grzybowski, jednak uderzona przez „Jawora” z pięciu metrów piłka trafiła wprost w bramkarza.

– Powinniśmy wygrać 10:0. Nie wykorzystaliśmy wielu świetnych okazji wykazując się przy tym rażącą nieskutecznością – skwitował krótko po meczu wyraźnie niezadowolony Krzysztof Zalewski.

W następnym meczu ligowym Olimpia zmierzy się na wyjeździe w derbach byłego województwa łomżyńskiego z sąsiadującym w tabeli zespołem ŁKS-u 1926 Łomża. Mecz odbędzie się w Wielką Sobotę (7 kwietnia) o godzinie 12:00.

Olimpia Zambrów – Czarni Olecko 2:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Grzybowski 20′, Michał Poduch 62′.

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Jóźwiak, Zalewski, Szczepanik – Hryszko (64′ D. Kuczałek), Dołubizna (84′ Ferenc), M. Kuczałek (75′ Trzaska), Butkiewicz, Grzybowski – Poduch (72′ Jaworowski).

Czarni: Miliszewski – Wirżyński, A. Cichocki, M. Cichocki, Dębski – Bokuniewicz, Kozłowski, Pułęcki (58′ Matwiejczuk), Tusznio (58′ Witanowski), Marczuk – Jarmołowicz.

Żółte kartki: Olszewski, Grzybowski (Olimpia) – Tusznio (Czarni).

Sędzia: Adam Ignaczuk. Liniowi: Mariusz Matłoka, Daniel Niemyjski (wszyscy Podlaski ZPN).