Jak będzie wyglądała nowa III liga?

Wielu sympatyków piłki nożnej z województwa podlaskiego na pewno zastanawia się jakie drużyny zagrają w nowej III lidze. Postaramy się chociaż po części rozwiać Państwa wątpliwości i przedstawić prawdopodobny skład nowo tworzonej ligi.

Drużynami z województwa podlaskiego, które zapewniły sobie awans do nowej III ligi są: Sokół Sokółka, Cresovia Siemiatycze, Olimpia Zambrów, Pogoń Łapy i Sparta Augustów.

Z regionu Warmii i Mazur w III lidze zagrają: Huragan Morąg, Start Działdowo, Mrągowia Mrągowo, Vęgoria Węgorzewo i Concordia Elbląg.

III ligę uzupełniają drużyny z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, które zajęły lokaty 7-16 w aktualnej III lidze, czyli Olimpia Elbląg, Warmia Grajewo oraz Orzeł Kolno.

Częściowy skład nowej III ligi podlaskiej i warmińsko-mazurskiej:

Concordia Elbląg
Cresovia Siemiatycze
Huragan Morąg
Mrągovia Mrągowo
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Orzeł Kolno
Pogoń Łapy
Sokół Sokółka
Sparta Augustów
Start Działdowo
Vęgoria Węgorzewo
Warmia Grajewo

Jakie trzy drużyny uzupełnią tę stawkę?
Wszystko zależy od wyników baraży drużyn walczących o nową II ligę – Supraślanki Supraśl oraz Jezioraka Iława. Są 3 warianty, które poniżej przedstawiamy.

I wariant
W przypadku wygrania baraży przez Supraślankę i Jezioraka w nowej III lidze zagrają dodatkowo (bez baraży) MKS Mielnik oraz Czarni Olecko, w barażu o miejsce w nowej III lidze zagrają KS Michałowo i Zatoka Braniewo.

II wariant
W przypadku wywalczenia awansu do nowej II ligi przez jedną z drużyn (Supraślankę lub Jezioraka) do nowej III ligi wchodzi przegrany barażu oraz identycznie jak w I wariancie MKS Mielnik i Czarni Olecko. KS Michałowo i Zatoka Braniewo nie mają wówczas szans na awans.

III wariant
W przypadku porażek w spotkaniach barażowych obu drużyn w nowej III lidze zobaczymy zarówno Supraślankę, jak i Jezioraka Iława oraz zwycięzcę barażu MKS Mielnik – Czarni Olecko.

Należy również uwzględnić fakt, iż niektóre drużyny, które mają zapewniony awans mogą nie sprostać wymaganiom licencyjnym i będą musiały odpuścić sobie nową III ligę bez względu na wyniki osiągnięte na boisku.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *