Jednobramkowe zwycięstwo nad Dębem

W jedenastym sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej Olimpia pokonała na sztucznym boisku w Zambrowie Dąb Dąbrowa Białostocka 1:0 (1:0).

Jedyna bramka meczu padła już w 7. minucie, gdy dynamicznie prawą stroną boiska pomknął Michał Hryszko. Pomocnik Olimpii wpadł w pole karne gości i wyłożył piłkę Michałowi Poduchowi, który uderzył z 10 metrów, a futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki Dębu. Minutę później odpowiedzieli rywale, jednak piłka uderzona przez jednego z pomocników Dębu przeleciała nad prawym okienkiem zambrowskiej bramki. W 15. minucie groźnie na drugi słupek dośrodkowywał Michał Hryszko. Akcję zamykał Mateusz Butkiewicz, któremu piłkę z nogi „zdjął” obrońca gości. W 34. minucie po nieporozumieniu w polu karnym Olimpii Piotr Czapliński zmuszony był wybić piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później z 18 metrów na bramkę Dębu uderzał Mateusz Butkiewicz, jednak trafił wprost w bramkarza.

Początek drugiej połowy nie był zbyt emocjonującym widowiskiem, bowiem przez około kwadrans gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 66. minucie Łukasz Trzaska zagrał do wychodzącego na pozycję Michała Poducha, którego skuteczną interwencją uprzedził golkiper rywali. W 74. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska zamykał Grzegorz Jóźwiak, jednak uderzona przez niego głową piłka trafiła tylko w boczną siatkę. W 84. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazłby się Tomasz Jaworowski, jednak po raz drugi w tym meczu szybszy okazał się bramkarz Dębu. Trzy minuty później Łukasz Trzaska podał do Michała Hryszko, który uderzył nad bramką podopiecznych Jacka Markiewicza.

– Byliśmy świadkami wyrównanego spotkania toczącego się głównie w środkowej strefie boiska. Piłkarze Dębu nieźle operowali piłką, ale nie miało to żadnego przełożenia na zagrożenie stwarzane pod naszą bramką – powiedział po meczu grający trener Olimpii Krzysztof Zalewski.

Olimpia Zambrów – Dąb Dąbrowa Białostocka 1:0 (1:0)
Bramka: Michał Poduch 7′.

Olimpia: Czapliński – Olszewski (71′ Sawicki), Jóźwiak, Piłatowski, Szczepanik – Hryszko, Zalewski (46′ Grzybowski), Dołubizna (73′ D. Kuczałek), M. Kuczałek (79′ Wiśniewski), Butkiewicz (55′ Trzaska) – Poduch (70′ Jaworowski).

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *