Kolejne sparingowe zwycięstwo Olimpii

Czwarte zwycięstwo w szóstym tegorocznym sparingu zanotowali dziś piłkarze Olimpii, którzy pokonali w Warszawie miejscową Polonię 2:1.

Dziś, 10 lutego Olimpia Zambrów rozegrała swój szósty w tym roku sparing w ramach przygotowań do wznowienia III-ligowych zmagań. W Warszawie zmierzyła się z ligowym rywalem – Polonią Warszawa. Biało-niebiescy minimalnie wygrali to spotkanie wynikiem 2:1.

W przekroju całego spotkania szans do zdobycia bramek nie brakowało po stronie obu zespołów. Pierwszą bramkę zdobył w tym meczu pomocnik Polonii Cezary Sauczek, który płaskim strzałem z lewej strony pola karnego pokonał Piotra Czaplińskiego. Bramkę wyrównującą w 36. minucie spotkania zdobył dla Olimpii gracz testujący. Zambrowianie wyszli na prowadzenie w 76. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Mateusz Jastrzębski. Olimpia w samej końcówce mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Grzybowski, który z jedenastu metrów trafił tylko w słupek.

Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów 1:2
Bramki: Cezary Sauczek – zawodnik testowany, Mateusz Jastrzębski

W I połowie Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Michał Domański, Michał Kuczałek, Łukasz Grzybowski, Mateusz Szymorek – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Patryk Malinowski, Mateusz Prolejko – Mateusz Ostaszewski, zawodnik testowany

W II połowie Olimpia wystąpiła w składzie: zawodnik testowany – Michał Dębek, Łukasz Piłatowski, Emil Łupiński, Mateusz Szymorek – Michał Hryszko, zawodnik testowany, Łukasz Grzybowski, Mateusz Jastrzębski – Kamil Zalewski, Kamil Jackiewicz

Dla Olimpii mecz z Polonią był szóstą w tym roku grą kontrolną. Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu podopieczni Wiesława Jancewicz przegrali na własnym obiekcie z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn 3:1. Następnie nasza drużyna pokonała na boisku bocznym w Zambrowie czwartoligową Koronę Ostrołęka 5:3. Później przyszedł remis z Turem Bielsk Podlaski 1:1, wygrana 2:1 z Mławianką Mława, a w minioną środę zambrowianie pokonali Znicza Biała Piska 2:0.

Kolejny mecz kontrolny podopieczni Wiesława Jancewicza rozegrają w najbliższą sobotę na boisku bocznym w Zambrowie. Rywalem będzie IV-ligowy Ruch Wysokie Mazowieckie.

Video – Polonia Warszawa

Jeden komentarz na temat artykułu “Kolejne sparingowe zwycięstwo Olimpii

1. no i eleganko
    szkoda tego karnego ale nie jest źle wygraliśmy z naszymi rywalami ligowymi którzy są lepiej notowani od nas fajnie
    widać że nie koniec testów więc czekamy z niecierpliwością na podpisanie jakichś nowych umów z ciekawymi zawodnikami