Łatwe zwycięstwo Olimpii w 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski

W 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski Olimpia Zambrów bez problemu pokonała w Śniadowie miejscowy klub sportowy występujący w klasie okręgowej 4:0 (2:0). Tym samym biało-niebiescy awansowali do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Wczoraj odbyła się większość spotkań 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski. Swój mecz rozegrała w tej fazie rozgrywek również Olimpia Zambrów. Rywalem był występujący w klasie okręgowej KS Śniadowo.

Olimpia na prowadzenie wyszła w 34. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się wychowanek naszego klubu Przemysław Jastrzębski. Gospodarze ledwo zdążyli wznowić grę po stracie bramki, a było już 2:0 dla podopiecznych Mirosława Dymka. Tym razem bramkarza KS Śniadowo pokonał Mateusz Prolejko. W drugiej części spotkania zambrowianie powiększyli swój dorobek jeszcze o dwie bramki. Najpierw w 72. minucie gola zdobył Rafał Babul, a chwilę później na 4:0 wynik spotkania ustalił Michał Domański.

Tym samym wczorajsze spotkanie Olimpii w 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski zakończyło się bez niespodzianki. Biało-niebiescy pewnie pokonali rywala i awansowali do kolejnej fazy tych rozgrywek.

KS Śniadowo – Olimpia Zambrów 0:4
34′ Przemysław Jastrzębski, 35′ Mateusz Prolejko, 72′ Rafał Babul, 75′ Michał Domański

Niebawem Olimpia pozna swojego rywala w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Triumfator rozgrywek wystąpi w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski 2017/18 na szczeblu centralnym.

• Piast Białystok – Magnat Juchnowiec Kościelny 4:1
  • Czarni Czarna Białostocka – Biebrza Goniądz 3:0 (walkower)
  • Wigry II Suwałki – Sparta Augustów 4:1
  • Orzeł Kolno – ŁKS 1926 Łomża 1:3

Pozostałe pary drużyn, które rozegrają mecze w ramach 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski: