Lider liderowi równy

W sobotnim sparingu (9 lutego) lider III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, Olimpia Zambrów zremisowała na sztucznym boisku w Zambrowie z liderem III ligi łódzko-mazowieckiej Legionovią Legionowo 2:2 (1:0).

W składzie Olimpii po raz pierwszy w bieżącym okresie przygotowawczym pojawił się Rafał Szczepanik, który ostatnio leczył kontuzję. W stojącej na wysokim poziomie pierwszej połowie minimalną przewagę optyczną osiągnęli piłkarze Legionovii, jednak już w 13. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Uderzeniem z rzutu wolnego bramkarza Legionovii zaskoczył grający trener Olimpii Krzysztof Zalewski i przy jednobramkowym prowadzeniu „biało-niebieskich” zawodnicy obydwu drużyn udali się na przerwę. W pierwszej połowie, pomimo przewagi w posiadaniu piłki, którą posiadała Legionovia więcej z gry miała Olimpia, która kilkukrotnie stworzyła groźne sytuacje pod bramką rywala.

W drugiej odsłonie zarówno Olimpia, jak i Legionovia zagrały z podobnym zaangażowaniem, jak w pierwszej. W 56. minucie drugą bramkę dla Olimpii zdobył Michał Poduch, natomiast po stronie gości trafienia zanotowali Marcin Rawski oraz Łukasz Prusik. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2, który można uznać za sukces choćby z tego względu, iż III liga łódzko-mazowiecka nie bez powodu traktowana jest jako silniejsza, aniżeli jej podlasko-warmińsko-mazurski odpowiednik.

W środę (13 lutego, godzina 17:00) Olimpia Zambrów uda się na pierwszy, a zarazem ostatni sparing, który zostanie rozegrany na wyjeździe. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego w Siedlcach zmierzą się z jedenastą drużyną II ligi wschodniej – miejscową Pogonią.

Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo 2:2 (1:0)
Bramki: Krzysztof Zalewski 13′, Michał Poduch 56′ – Marcin Rawski, Łukasz Prusik.

Olimpia: Czapliński (46′ Konopka) – Olszewski, Piłatowski, Gogol, Szczepanik – Hryszko, Szóstko, Zalewski, Jastrzębski, Grzybowski – Jaworowski. Na zmiany wchodzili: Pieńkowski, Wiśniewski, Poduch, Zapolnik, M. Kuczałek.

Legionovia: Matracki (46′ Błesznowski) – Goliński (46′ Żłak), Łukasik (46′ Duda), Lendzion (70′ Łukasik), Sochocki (46′ Karbowniak) – Prusik, Tomczyk (60′ Tlaga), Sołtys (46′ Barankiewicz), Janusiński (46′ Rawski) – Barankiewicz (46′ Złotkowski), Tlaga (46′ Lewicki).

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *