Mecz Widzewa z Olimpią z drugą frekwencją w kraju!

W ostatnim ligowym meczu, w którym Olimpia zmierzyła się na wyjeździe z Widzewem, frekwencja na trybunach łódzkiego stadionu była niewiarygodnie wysoka, jak na III ligę. Mecz na żywo oglądało bowiem 16 550 widzów! Był to drugi wynik minionego weekendu … w całym kraju!

Przy takiej frekwencji na trybunach Olimpia Zambrów jeszcze nie grała. Podczas ostatniego ligowego pojedynku z Widzewem Łódź, mimo piątkowego terminu, na stadionie przy alei Piłsudskiego w Łodzi zgromadziło się … 16 550 osób! To absolutny rekord, jeżeli chodzi o mecze z udziałem naszego klubu.

Jak podaje oficjalna strona internetowa Spółki Akcyjnej Widzew Łódź, frekwencja piątkowego spotkania Widzewa z Olimpią była drugim wynikiem minionego weekendu w całym kraju (lepszą frekwencję odnotowano tylko we Wrocławiu). Jednocześnie padł także rekord w rundzie jesiennej obecnego sezonu.

Tym samym Widzew znów zadziwia piłkarską Polskę. Żaden klub występujący w III lidze nie może marzyć o takiej frekwencji, a często zdarza się, że mecze jednej kolejki w danej grupie ogląda na żywo mniej kibiców niż przebywa na stadionie Widzewa. Podobnie jest w przypadku II ligi, gdzie tylko kilka klubów przyciąga regularnie ponad tysiąc kibiców na trybuny. Do Widzewa nie może się równać większość klubów I ligi, gdzie frekwencyjnymi liderami są GKS Tychy i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *