Minimalna porażka u siebie

Minimalną porażką zakończyła się sobotnia konfrontacja podopiecznych Grzegorza Szerszenowicza z Sokołem Sokółka. Autorem zwycięskiej bramki dla gości był Łomako, który w 86. minucie wykorzystał rzut karny.

Pierwszy kwadrans to było badanie gry, żadna z drużyn nie kwapiła się do ataku, gra była głównie w środku pola, bez większych ataków. Po tym kwadransie do głosu doszła drużyna gości, która w przeciągu 3 minut 3 razy po rzutach rożnych poważnie zagrażała gospodarzom. Gospodarze odpowiedzieli akcją zakończoną strzałem Jastrzębskiego, jednak gracz Olimpii był na pozycji spalonej. W 27 minucie obrońca z Sokółki dotknął w swoim polu karnym piłki ręką, jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego. Ale to nie koniec popisów sędziego. W 30 minucie, za faul taktyczny, żółty kartonik obejrzał Daniel Fiedorczuk. Do 45 minuty na boisku wiało nudą. W tejże minucie gracz Sokoła Gejdel zagrał prostopadłą piłkę do Łomako i ten uderzył piłkę, która odbiła się od nóg Modzelewskiego, następnie Trudnos sparował piłkę na poprzeczkę i piłka wyszła na rzut rożny

W 50 minucie Gejdel mocno uderzył z Woleja jednak piłka przeleciała nad bramką. 4 minuty później Łomako mocno strzelał na bramkę Trudnosa, ten popisał się doskonałą interwencją, jednak sędzia odgwizdał spalonego, ale to było kolejne ostrzeżenie dla defensywy gospodarzy. W 60 minucie kartkę koloru żółtego otrzymał Adam Greś. W 60 minucie strzałem z rzutu wolnego z 35 metrów popisał się Modzelewski, jednak Łukasz Aleksander był na miejscu i sparował strzał na rzut rożny. 62′ kolejna kartka dla gości tym razem Toczydłowski. W 65′ bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego popisał się Jastrzębski, jednak po raz kolejny świetnie bronił bramkarz z Sokółki. W 70 minucie żółta kartka dla Łomaki, a po dośrodkowaniu Grzanki z rzutu wolnego w tej minucie bliski pokonania rywali był W. Kowalczyk jednak minimalnie chybił. Kilka sekund później drugą żółtą, automatycznie czerwoną kartkę dostał Fiedorczuk za symulowanie. W 81 minucie Łomako zagrał do Toczydłowskiego, ale ten mając przed sobą pustą bramkę nie trafił w nią. W 85 minucie rzut karny arbiter podyktował dla gości! Sędzia dopatrzył się faulu Lisa w polu karnym, ale ten po prostu czysto trafił w piłkę, czyli mamy tzw. karny z kapelusza. Do tego żółte kartki jedna dla Lisa za faul, a druga dla Modzelewskiego za dyskusje. Do 11 podszedł Łomako, który pewnym strzałem w środek bramki pokonał Trudnosa, który rzucił się w lewą stronę.

Olimpia Zambrów – Sokół Sokółka 0:1 (0:0)
Bramka:
Łomako 86′.

Olimpia: Trudnos – Lis, Modzelewski (k), Leśniewski, Jurczuk – Krawczyk (58′ Wołyniec), Grzanka (76′ Wilczewski), Fiedorczuk, R. Kowalczyk – W. Kowalczyk, Jastrzębski(65′ Niwiński)

Trener: Grzegorz Szerszenowicz, II trener: Kamil Rosiński

Sokół: Łukasz – Greś, Biernacki, Kabelis, Doroszczyk, Toczydłowski, Dzienisowicz, Wojtkielewicz, Łomako, Tochwin, Gejdel

Trener: Mirosław Dymek

Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok)

Żółte kartki: Fiedorczuk, Lis, Modzelewski (Olimpia) – Greś, Toczydłowski, Łomako (Sokół).

Czerwona kartka: Fiedorczuk (Olimpia, za drugą żółtą)

Statystyki
Strzały/celne: 6/3 – 9/4
Rzuty rożne: 3 – 7
Spalone: 1 – 2
Faule: 17 – 22

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *